Pielęgniarka przedstawiła realia podwyżek.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarka przedstawiła realia podwyżek.

Z korespondencji do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Dzień dobry.

Jesteśmy firmą , która zatrudnia pielęgniarki i higienistki pracujące w gabinetach medycznych w szkołach. Mamy podpisany kontrakt z NFZ i rozliczamy się na podstawie stawki kapitacyjnej.

Otrzymujemy co miesiąc określona kwotę pieniędzy odpowiednią do liczby uczniów, nad którymi co miesiąc sprawujemy opiekę medyczną. Kwota jest zmienna, w zależności od tego ile uczniów w danym miesiącu uczęszcza do szkół. To, co się stało od 01.07.2022 r. to jakaś kpina.

Dostaliśmy aneks  w którym ,wprawdzie wzrosła stawka kapitacyjna z 7,85 zł na 8.35 zł (wzrost  o 0,50 zł na ucznia), ale jednocześnie zabrano nam dodatek: wskaźnik korygujący wynagrodzenie zasadnicze od 01.07.2021.

Pielęgniarka: to musieliśmy zrobić aby wypełnić zapisy ustawy

Efekt – nie otrzymaliśmy ani złotówki na podniesienie wynagrodzeń personelu medycznego zgodnego z obowiązującymi przepisami MZ od 01.07.2022 r. Cały ten dodatek został wciągnięty do stawki kapitacyjnej, a różnica (brakujące 254,41 zł) dalej figuruje w aneksie jako wskaźnik korygujący wynagrodzenie zasadnicze.

Jako firma, pozostaje nam jedynie przesunięcie środków z premii i wszelkich dodatków do płacy zasadniczej, żeby działać zgodnie z prawem.

Jedynie OIPiP zyskają na tej ustawie ponieważ ich stawki wzrosną, a pracownice nasze, zamiast podwyżek będą miały zmniejszone pensje o 15 zł (większa składka na OIPiP). 

To byłoby tyle w temacie tych wielkich podwyżek dla pielęgniarek. 

Dane autora korespondencji do wiadomości redakcji.

Zachowano oryginalne brzmienie.

Więcej o podwyżkach pielęgniarek czytaj w dziale: nowa siatka płac.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 78

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Spódnice medyczne dla pielęgniarek i położnych.