Pielęgniarka: Rolki to już osiągnięcie na miarę światową!

2 min czytania
AktualnościCzas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarka: Rolki to już osiągnięcie na miarę światową!


Polsce pielęgniarek nie szanują

Nie tylko pod względem finansowym, ale także zapewnienia pielęgniarkom i położnym stanowisk pracy, które byłyby zgodne z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych wraz z Ogólnopolskim Portalem Pielęgniarek i Położnych zainicjowało akcję społeczną pt. "Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki". 

W trakcie tej akcji będziemy wnioskować o wpisanie do regulacji prawnych wymogów, które będzie musiał spełnić szpital lub inne podmioty lecznicze, w zakresie sprzętu jaki musi posiadać świadczeniodawca, żeby podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Sprzętu, który będzie dotyczył bezpieczeństwa i higieny pracy pielęgniarki przy przenoszeniu i dźwiganiu pacjentów.

Komentarze na pielegniarki.info.pl 

– Dlaczego pielęgniarki zgadzają się na dźwiganie pacjentów wykraczające poza normy kodeksu pracy?! Kobieta może podnieść 20 kg jednorazowo. Same do tego dopuszczają. I proszę nie komentować że dobro pacjenta tego wymaga bo później nikt się nie pochyli nad pielęgniarką z wypadnietym dyskiem! Jakby wszystkie koleżanki postawiły się to dyrekcja zmuszona byłaby zakupić odpowiedni sprzęt . No ale przecież większość zrobi wszystko żeby udowodnić że da radę….bo jest lepsza? od innych koleżanek? bo chce udowodnić że ma większą empatię i umiejętności? I wracamy do meritum problemu! Pielegniarki z powodu poczucia niedowartościowania zrobią wszystko żeby udowodnić że są lepsze od koleżanek. Chylę czoła przed młodymi koleżankami bo znają swoją wartość a starszyzna nadal tkwi w modelu Nightingale …czyli służyć.

– Po pierwsze, dźwigają prawie wszystkie pielęgniarki. O pielęgniarkach, które mimo warunków pracy,  (brak sprzętu do przesuwania, dźwigania pacjentów) wykonują swoje zadania, nie piszmy, że robią to z powodu  "niedowartościowania". Miejmy na względzie, że nie da się wykonywać czynności w naszym zawodzie bez dźwigania, przesuwania czy zmiany pozycji chorego a walka nawet kilku osób zbuntowanych z dyrekcją to paradoks! Nie mamy wielu innych narzędzi dużo tańszych a cóż dopiero podnośniki! Rolki to już osiągnięcie na miarę światową! Jednakże za każdym razem pytam – gdzie są związki i izby? Jak uzda dla konia czy pasy w samochodzie tak samo wywalczone powinny być dawno normy zatrudnienia, współczynniki które dławią w obecnym czasie całe "towarzystwo" z rządem wymieszane a zastosowanie podnośników lub zatrudnienie odpowiedniego pomocnika pielęgniarki do dźwigania, przewożenia na zabiegi, badania już w XX w powinno być konkretnie załatwione! Niestety jedne pochłonięte były kształceniem, drugie samouwielbieniem a po połączeniu w jeden twór w 2015 r to już tylko liczeniem naszych składek i błyszczeniem pod żyrandolami! Godne zarobki i warunki pracy pielęgniarek z zabezpieczaniem dźwigania ponad siły należą się nam bardziej niż nagrody rządzącym!

Czytaj więcej Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki


Kontrowersje – Płaca pielęgniarek a najniższe wynagrodzenie

Praca dla pielęgniarki. 3 200 PLN. Brutto.

Sąd o wynagrodzeniach pielęgniarek: dodatek podwyżkowy należy do całości wynagrodzenia.

Pielęgniarka będzie mogła zdobyć tą specjalizację. Będzie trwała cztery lata!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
AktualnościNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – wykaz potrzebnych pielęgniarek.

3 min czytania
Siatka płac pielęgniarek według wykształcenia Obecnie obowiązująca siatka płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 roku, ma co raz…
Komentarze