Pielęgniarka: Rolki to już osiągnięcie na miarę światową!

2 min czytania
AktualnościCzas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarka: Rolki to już osiągnięcie na miarę światową!


Polsce pielęgniarek nie szanują

Nie tylko pod względem finansowym, ale także zapewnienia pielęgniarkom i położnym stanowisk pracy, które byłyby zgodne z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych wraz z Ogólnopolskim Portalem Pielęgniarek i Położnych zainicjowało akcję społeczną pt. "Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki". 

W trakcie tej akcji będziemy wnioskować o wpisanie do regulacji prawnych wymogów, które będzie musiał spełnić szpital lub inne podmioty lecznicze, w zakresie sprzętu jaki musi posiadać świadczeniodawca, żeby podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Sprzętu, który będzie dotyczył bezpieczeństwa i higieny pracy pielęgniarki przy przenoszeniu i dźwiganiu pacjentów.

Komentarze na pielegniarki.info.pl 

– Dlaczego pielęgniarki zgadzają się na dźwiganie pacjentów wykraczające poza normy kodeksu pracy?! Kobieta może podnieść 20 kg jednorazowo. Same do tego dopuszczają. I proszę nie komentować że dobro pacjenta tego wymaga bo później nikt się nie pochyli nad pielęgniarką z wypadnietym dyskiem! Jakby wszystkie koleżanki postawiły się to dyrekcja zmuszona byłaby zakupić odpowiedni sprzęt . No ale przecież większość zrobi wszystko żeby udowodnić że da radę….bo jest lepsza? od innych koleżanek? bo chce udowodnić że ma większą empatię i umiejętności? I wracamy do meritum problemu! Pielegniarki z powodu poczucia niedowartościowania zrobią wszystko żeby udowodnić że są lepsze od koleżanek. Chylę czoła przed młodymi koleżankami bo znają swoją wartość a starszyzna nadal tkwi w modelu Nightingale …czyli służyć.

– Po pierwsze, dźwigają prawie wszystkie pielęgniarki. O pielęgniarkach, które mimo warunków pracy,  (brak sprzętu do przesuwania, dźwigania pacjentów) wykonują swoje zadania, nie piszmy, że robią to z powodu  "niedowartościowania". Miejmy na względzie, że nie da się wykonywać czynności w naszym zawodzie bez dźwigania, przesuwania czy zmiany pozycji chorego a walka nawet kilku osób zbuntowanych z dyrekcją to paradoks! Nie mamy wielu innych narzędzi dużo tańszych a cóż dopiero podnośniki! Rolki to już osiągnięcie na miarę światową! Jednakże za każdym razem pytam – gdzie są związki i izby? Jak uzda dla konia czy pasy w samochodzie tak samo wywalczone powinny być dawno normy zatrudnienia, współczynniki które dławią w obecnym czasie całe "towarzystwo" z rządem wymieszane a zastosowanie podnośników lub zatrudnienie odpowiedniego pomocnika pielęgniarki do dźwigania, przewożenia na zabiegi, badania już w XX w powinno być konkretnie załatwione! Niestety jedne pochłonięte były kształceniem, drugie samouwielbieniem a po połączeniu w jeden twór w 2015 r to już tylko liczeniem naszych składek i błyszczeniem pod żyrandolami! Godne zarobki i warunki pracy pielęgniarek z zabezpieczaniem dźwigania ponad siły należą się nam bardziej niż nagrody rządzącym!

Czytaj więcej Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki


Kontrowersje – Płaca pielęgniarek a najniższe wynagrodzenie

Praca dla pielęgniarki. 3 200 PLN. Brutto.

Sąd o wynagrodzeniach pielęgniarek: dodatek podwyżkowy należy do całości wynagrodzenia.

Pielęgniarka będzie mogła zdobyć tą specjalizację. Będzie trwała cztery lata!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7613 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – nie będzie zmiany siatki płac. Tak rzecze działacz PiS.

3 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko wykonuje dobrą propagandową robotę Była wiceminister zdrowia, posłanka, pielęgniarka odwiedza w ostatnim czasie media i wypowiada się w sprawie…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Komentarze