Pielęgniarka: same to sobie robimy.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: same to sobie robimy.

Pielęgniarki o decyzji minister zdrowia w sprawie siatki płac pielęgniarek i położnych…

W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 12 kwietnia 2024 roku pt. Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki, opisaliśmy w jaki sposób związek pielęgniarek zareagował na ogłoszenie decyzji przez ministra zdrowia w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek, w kontekście projektu ustawy pani Krystyny Ptok.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w dniu 11 kwietnia 2024 roku na posiedzeniu specjalnej podkomisji do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, że pieniędzy na realizację projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek w 2024 roku nie ma i nie będzie.

Poniżej kilka komentarzy pielęgniarek:

  • Twierdziłam i nadal twierdzę ,że kłamstwem mydlą nam oczy i będzie tak do końca ,do momentu, w którym pielęgniarki zwłaszcza kontraktowe będą tyrać na kilku etatach .To one łatają dziury w brakach w szpitalach ale też w przychodniach .Do tego czasu nic się nie zmieni .Nikogo nie obchodzi zdrowie pielęgniarki .Jedna odejdzie na jej miejsce przyjdzie następna i tak do momentu aż personel umrze śmiercią naturalną .
  • Same sobie to robimy zazdrość oczernianie brak szacunku dla koleżanek. Jesteśmy nastawione wrogo jedne do drugich. Nie szanujemy się , pieniądze poróżniły całe środowisko. Przykre. Zamiast wspólnie walczyć o godne warunki pracy to walczymy same ze sobą.
  • To jest właśnie szacunek do pielęgniarek i podziękowanie za ciężką pracę, za odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie, za nieprzespane noce (sumując jest to 5-6 lat bez snu), za święta w pracy a nie z rodziną. Nam pielęgniarkom nie należy się urlop na podratowanie zdrowia, bo trzeba by było zamykać szpitale. Za tyle lat pracy, przed emeryturą, funduje nam się kłótnie w pracy i finansową przepaść. Pani minister chce określić kompetencje. Bardzo mnie interesuje jak to zrobi np. na chirurgii. Tzw. opatrunkowa. Ok na tygodniu i do 14:3.0 a co potem albo w dni wolne dla kadry „ósemkowej”. Oprócz swoich obowiązków pielęgniarka odcinkowa też ma obowiązek wykonywać pracę pielęgniarki opatrunkowej.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 19

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze