Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki.

Związek pielęgniarek w dniu 11 kwietnia wydał szokujące stanowisko…

W liście do Premiera RP z dnia 8 kwietnia 2024 roku pani Krystyna Ptok napisała:

Oszukali nas politycy: podczas pierwszych czytań przedstawiciele wszystkich klubów deklarowali poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Wielu z nich będąc w opozycji podpisywało się pod naszymi postulatami. Krytykowali Pana poprzednika o brak spotkania i dialogu z nami. (…) Tymczasem zlekceważono nas po raz kolejny i oszukano w podwójny sposób.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w powyższym liście dodała:

Uwierzyłyśmy, że nadszedł czas prawdziwej debaty. Tymczasem przez 132 dni, które dzisiaj mijają od pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych próbuje się nas wodzić za nos, nie robiąc nic.

źróło: ozzpip.pl

Natomiast w dniu 11 kwietnia 2024 roku w stanowisku, które publikujemy poniżej pani Krystyna Ptok, po informacji ze strony ministra zdrowia, że pieniędzy na realizację ustawy autorstwa związku pielęgniarek w 2024 nie ma oraz że resort zdrowia proponuje rozłożenie na kolejne dwa lata (2025/26) podwyższanie współczynników pracy dla grup 5. i 6 napisała: „traktuje to jako punkt wyjścia do rozmów (…) daje to nadzieję na prowadzenie merytorycznego dialogu.

Na konferencji w dniu 4 kwietnia 2024 roku, w sejmowym holu, pani Ptok opisując sytuację w zakresie postępowania decydentów z ustawą związku pielęgniarek zapytała: „czy leci z nami pilot?”

Teraz pielęgniarki i położne pytają panią Ptok: czy poniższe stanowisko to żart primaaprilisowy? Co się stało pomiędzy 8 a 11 kwietnia, że pani Ptok zmieniła tak diametralnie zdanie? Dlaczego była pani oburzona zwłoką 132 dni a zgadza się pani na zwłokę co najmniej 398 dniową?

Dalsza część artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalsza część artykułu…

Stanowisko Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych z dnia 11 kwietnia 2024 r.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych odnosząc się do propozycji Ministra Zdrowia z dnia 11 kwietnia 2024 r. przedstawionej podczas obrad sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu dostrzega działania Ministra i traktuje to jako punkt wyjścia do rozmów

z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej. Daje to nadzieję na prowadzenie merytorycznego dialogu oraz rozwiązanie palących problemów.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w kolejnym kroku oczekuje na przekazanie bez zbędnej zwłoki:

• harmonogramu prac, w tym terminów obrad Podkomisji nadzwyczajnej oraz spotkań roboczych,

• materiałów merytorycznych, w tym danych o charakterze statystycznym, finansowym oraz propozycje konkretnych zapisów prawnych.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej deklaruje otwartość i gotowość do dalszych prac nad obywatelskim projektem.

źródło: ozzpip.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 50

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 120-150 zł/godz.