Pielęgniarka: spełniłam swoje marzenie. Mimo wielu minusów kocham swój zawód.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: spełniłam swoje marzenie. Mimo wielu minusów kocham swój zawód.

Pielęgniarki o swoim zawodzie

Zadaliśmy pielęgniarkom i położnym pytanie, dlaczego wybrały swój zawód. Poniżej przedstawiamy kilka komentarzy.

  • Moje marzenie, spełnione. Kocham swój zawód pomimo wielu wad, przykrości. Daje spełnienie, to, że jestem ważna dla pacjenta i potrzebna dla innych.
  • Nie widziałam siebie w innym zawodzie, spełniło się moje marzenie. Jednak dzisiejsze pielęgniarstwo coraz bardziej oddala się od mojej wizji pielęgniarki.
  • Cudowny zawód mój wymarzony od 35 lat.
  • Ja byłam po liceum, moja siostra zachorowała na raka, zobaczyłam onkologie i wtedy postanowiłam, ze pójdę do szkoły pielęgniarskiej.

Pielęgniarki chciały pomagać, wspierać

  • Ja w wieku 15 lat, gdy trzeba było się określić, wybrałam medyk, bo mieli ładne fartuszki i byłam słaba z matmy, to zbyt duży wybór mi nie został. Jednak nigdy tego nie żałowałam. Pracuję do dziś. Jedynym minusem, który ciągle odczuwamy, to niskie zarobki, to nie w porządku, zważywszy na to, jak ciężki i odpowiedzialny jest ten zawód. Pozdrawiam
  • Ten zawód to powołanie, empatia, chęć niesienia pomocy choremu i wsparcie dla rodziny w ciężkich przypadkach. Jeśli ktoś nie czuje takich emocji, trzeba zrezygnować na starcie, bo brnąć w to dalej, robi się krzywdę samemu sobie i pacjentowi.
  • Wybrałam ten zawód by pomagać chorym ludziom, to cos pięknego. To było tak dawno..
  • Leżałam w szpitalu i trafiłam na fajne pielęgniarki, które się mną opiekowały i stwierdziłam, że chcę opiekować się ludźmi i im pomagać. Lubię swoją pracę, ale my za naszą pracę wciąż mało zarabiamy, a trzeba było iść na lekarski.

O pracy w zawodzie pielęgniarki często decydował przypadek

  • Bo chciałam być po bezpiecznej stronie zastrzyków… Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mojej osoby w innej pracy. Najfajniej jest, jak jakiś pacjent się czegoś boi, a już po wszystkim ci dziękuje..
  • W wakacje po siódmej klasie, opiekowałam się babcią po wylewie. I wtedy zdecydowałam, że to jest to, co chcę robić. Już nie chciałam być krawcową, fryzjerką czy ekspedientką. Wciąż kocham to co robię, ale cieszę się że jeszcze kilka lat i emerytura.
  • Bo nie dostałam się na medycynę, a koniecznie chciałam pracować w szpitalu.
  • Bo… no właśnie. Szkoda, że ten nasz zawód jest wciąż niedoceniany. Teraz emerytura i odpoczynek, już nic nie muszę, najwyżej mogę . Wytrwałości pracującym.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

770 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd: praca pielęgniarek w oddziale nie różniła się, pod kątem wysiłku fizycznego, czy intelektualnego.

5 min czytania
Zdaniem Sądu, żaden z wymienionych przepisów nie nakłada na szpital obowiązku wymagania wykształcenia wyższego magisterskiego na stanowiskach pielęgniarskich. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 2,5 tys. pielęgniarek i położnych w 2025 roku uzyskało tytuł specjalisty. W jakich dziedzinach?

1 min czytania
Jakie specjalizacje cieszą się największym zainteresowaniem pielęgniarek i położnych? Dla pielęgniarek i położnych przystępujących do egzaminów państwowych przełom marca i kwietnia był…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Cel: zmiany w zakresie obowiązków pielęgniarek, które pozwolą na przekazanie niektórych zadań lekarzy na pielęgniarki.

3 min czytania
Ciekawe czy proponowane zmiany obowiązków będą dotyczyć także „gorszych” pielęgniarek i położnych, absolwentów Liceum Medycznego oraz Studium Medycznego, których wynagrodzenia są niższe…
Komentarze