Pielęgniarka: tak duże różnice w podstawie są bulwersujące!

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka: tak duże różnice w podstawie są bulwersujące!

Pielęgniarka: Nowa propozycja siatki płac mi się podoba…

W artykule pt. Pielęgniarka – pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać… opublikowaliśmy wybrane komentarze w sprawie cytowanej poniżej opinii pielęgniarki:

W jednej dyżurce siedzą pielęgniarki z „trzech grup”, choć jeśli chodzi o odpowiedzialność i pracę – bez różnicy. Tylko w wypłacie różnica 4 250 PLN.

Temat bardzo poruszył środowisko pielęgniarskie, a pod przedmiotową opinią na Faceboook’owym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wywiązała się spora dyskusja. Poniżej prezentujemy drugą część komentarzy pielęgniarek i położnych.

  • Ile energii można tracić na narzekanie i ile czasu… zamiast zakasać rękawy i do nauki… Też jestem pielęgniarką po LM, mam rodzinę i 3 dzieci… ale jak się chce, to można. Współczuję wiecznym malkontentom, bo taka postawa życiowa to dopiero nieszczęście.
  • Pielęgniarki chcą usilnie przekazać, że wykształcenie w zawodzie pielęgniarki nic nie znaczy. Żenada.
  • Pielęgniarki wykonują czynności praktyczne, raczej nie dydaktyczne. Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem nie ma sobie równej wśród młodych magisterek, także pod względem merytorycznym. Taka jest prawda, więc nie ma co się spierać, bo wszyscy o tym wiedzą. Dlatego tak duże różnice w podstawie są bulwersujące!
  • W zawodzie nauczyciela był obowiązek bodajże do 2000 r. uzupełnić wykształcenie do minimum licencjatu. W szkołach średnich obowiązkowo mgr. Kto nie zrobił tego w określonym czasie musiał odejść z zawodu. Nauczyciel musi mieć wiedzę na poziomie wyższym, by móc uczyć innych. W przypadku pielęgniarek bardzie jednak liczy się coś innego.

Nowa propozycja siatki płac mi się podoba. I złego słowa bym nie powiedziała gdyby weszła w życie. Bardzo też jest mi przykro, że wysługa lat nie jest płacona w przychodniach. Bardzo bym chciała wreszcie nie być okradana finansowo przez tyle lat.

– Przecież Panie mgr nie po to się uczyły żeby cytuję „myć dup…..”Więc proszę nie obrażać nikogo. A może tak wziąć się do pracy i zadbać o pacjenta, porządek na stanowisku pracy. Bo chyba gdzieś wszyscy się pogubili. Pacjent jest nieważny.

– Nie studiowałam 14 lat dla idei studiowania, tylko wiedzy i korzyści, a innym się nie chce, a krytykują tych, którym się chce.

– Wszystkie mamy kasę, o której nawet nie śmiałyśmy marzyć. Cóż, ja się cieszę i oczekuję co roku w lipcu więcej. Przestaję odczuwać pewien dyskomfort z tych dysproporcji płacowych, bo szkoda mojego zdrowia psychicznego dla kogoś, kto złożony jest z ciągłych pretensji i niewyparzonego ozora. Pamiętam dawno temu te przytyki po co i na co. To robienie pod górę z grafikiem, bo przecież zawsze Koleżankom było zbyt mało świat i nocy Jak mogły mieć więcej, bo ja chętnie oddałam swoje, to One nie będą za mnie pracowały. Zazdrość, zawiść to prawdziwy obraz Pielęgniarki.

źródło: Facebook Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.1 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1036 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
Aktualności

Miłe słowa pacjentów kierowane do pielęgniarek i położnych.