„Pielęgniarką trzeba się urodzić.” Historie pielęgniarek.

2 min czytania
Aktualności
„Pielęgniarką trzeba się urodzić.” Historie pielęgniarek.

Pielęgniarka: W 1974 roku otrzymałam dyplom. 41 lat przepracowałam w jednym szpitalu.

Zapytaliśmy pielęgniarki ile lat pracuję w zawodzie. Post został odebrany bardzo pozytywie, pojawiło się wiele komentarzy. Poniżej kilka z nich.

  • W 1965r. zostałam dyplomowaną pielęgniarką, kończąc po maturze Kolejowe Studium Pielęgniarstwa w Poznaniu. Wspaniała szkoła, cudowne instruktorki zawodu, wspaniali nauczyciele. Całe życie pracowałam na IOM pełniąc funkcję oddziałowej i jestem z tego dumna, że praca właśnie na takim oddziale pozwoliła spotkać wielu wspaniałych ludzi, a rozpoczynałam pracę u św. pamięci pana prof. Molla. Nie ma szkoły, zostały wspomnienia, a przede wszystkim wiedza oraz wartości i szacunek dla chorego człowieka, których tak czasami brakuje w dzisiejszych czasach. Kłaniam się nisko wszystkim pielęgniarkom.
  • W 1974 roku otrzymałam dyplom. 41 lat przepracowałam w jednym Szpitalu. Swoje pierwsze kroki stawiałam obok Pana docenta (wtedy) Sitkowskiego, doktora Religi i wielu innych wspaniałych chirurgów. Potem pojawiła się interna z powodu remontu Chirurgii, obowiązki pielęgniarki oddziałowej. Od prawie 4 lat odpoczywam, ale sentyment, wspomnienia nie zgasną nigdy. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki i innych pracowników ochrony zdrowia.

Pielęgniarka: kocham moją pracę

  • 33 lata, a czuję jakby to wczoraj było. Kocham życie i moją pracę, czy to pracowałam w Polsce, a teraz w Niemczech. Zawsze przedstawiam się z dumą, że jestem polską pielęgniarką i nigdy nie spotkałam się z negatywnym nastawieniem ze strony pacjenta czy moich wspaniałych niemieckich koleżanek. Kocham mój zawód i pozdrawiam wszystkie moje koleżanki, czy te dawne z Polski czy te teraz tu w Niemczech. Pielęgniarką trzeba się urodzić, powtarzam słowa mojej koleżanki, nie ważne w jakim kraju i na jakim oddziale pracujesz.
  • 29 lat temu i tyle też pracuję na Intensywnej Terapii z wcześniakami. Kilka lat pracowałam też w ZOLu i to też był miły czas! Niesamowite jest to, że rodzi się mikro człowiek z zarośniętymi oczami i po ciężkiej walce wychodzi do domu (ciągle mnie to fascynuje)! A w innym miejscu żyje i odchodzi człowiek po ciężkim życiu i ma takie same potrzeby jak ten mały (karmienie, przewijanie, przytulanie). Życie zatacza koło! Nie zawsze jest kolorowo, ale nudno nigdy!
    Pozdrawiam wszystkie koleżanki (SM Kutno rocznik 90).

Ankieta dla pielęgniarek

Kontynuując temat, który wyraźnie poruszył środowisko pielęgniarskie, postanowiliśmy przeprowadzić ankietę. Wypełnij poniższy kwestionariusz ankiety zaznaczając odpowiedź na zadane pytanie: Ile lat pracujesz lub pracowałaś w zawodzie pielęgniarki? Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos.

Ile lat pracujesz lub pracowałaś w zawodzie pielęgniarki?

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

788 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek ze specjalizacją. Wynagrodzenie - 9 100 - 13 500 zł brutto/mies.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek – forma zatrudnienia: umowa o pracę, umowa zlecenie, kontakt B2B – w wymiarze pełnego etatu. Centrum Medyczne zatrudni pielęgniarkę…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Kuriozum - szpital argumentował, że pielęgniarki nadużyły prawa poprzez domaganie się wyższych pensji niż pielęgniarki bez tytułu magistra.

4 min czytania
Sąd nie przyjął takiej argumentacji szpitala, która miała być usprawiedliwieniem dla polityki płacowej wobec pielęgniarek. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje…
AktualnościPraktyka zawodowaSkładki ściągane przez izbę

Pielęgniarki o izbie pielęgniarek - po co tyle biur, sekretarek, księgowych, przewodniczących, zastępców?

2 min czytania
Pielęgniarki – w województwie śląskim są trzy okręgowe izby pielęgniarek: Katowice, Częstochowa i Bielsko Biała. Po co? W ostatnim czasie, w poniższych…
Komentarze