Pielęgniarka – ustawa o wynagrodzeniach zrobiła zamieszanie.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka – ustawa o wynagrodzeniach zrobiła zamieszanie.

Komentarz pielęgniarki na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Jestem po LM. Ustawa, która weszła odnośnie płac zrobiła zamieszanie.

Oczywiście podnoszenie kwalifikacji jest potrzebne, ale nie powinno się nas tak poróżnić. Powinno być wszystko uwzględnione, ale pielęgniarki po LM i SM, które nie skończyły specjalizacji lub studiów magisterskich zostały w najniższej grupie płacowej.

Te pielęgniarki odchodzą na emeryturę, a jaka ona będzie? Jeżeli zmienia się tak drastycznie model płacy względem wykształcenia to powinno się o tym wcześniej poinformować.

Gdyby było o tym wiadomo większość tych pielęgniarek uzupełniłaby swoje już wcześniej nabyte wykształcenie. Niestety nie wszędzie specjalizacje i studia magisterskie były wymagane przez pracodawcę.

Praca pielęgniarki opiera się także na doskonaleniu zawodowym, ale przede wszystkim na doświadczeniu

Praca opiera się też na doświadczeniu, a obowiązkowe szkolenia, które były wymagane w miejscu pracy były przecież odbywane. Na pewno zaraz będą osoby, które powiedzą, że trzeba było zrobić specjalizację lub studia.

Każdy ma rację. Pielęgniarki które to pokończyły wg ustawy mają wysokie zarobki – super. Pielęgniarki, które nie ukończyły dodatkowych szkoleń z przeróżnych powodów niestety zostały pokrzywdzone.

Ja też jestem w takiej sytuacji.

Pielęgniarka – przed wprowadzeniem tej niesprawiedliwej ustawy nie pytano o zadanie personelu pielęgniarskiego

Argumentację mogę przedstawić naszym przedstawicielkom z izb pielęgniarskich i związków zawodowych. Przed wprowadzeniem tej ustawy nie było żadnych referendów. Powinno się wziąć wszystko pod uwagę a przede wszystkim zebrać informacje od podlegających pielęgniarek z wszystkich szpitali przychodni i ośrodków medycznych.

Izby pielęgniarskie i związki zawodowe są naszymi przedstawicielami i powinny zadbać o Nas wszystkie. Zapraszajcie przedstawicieli z izb pielęgniarskich i związków zawodowych na spotkania i przedstawiajcie swoje problemy, żeby były uwzględnione przy następnej poprawce tej ustawy. Pozdrawiam

Śródtytuły oraz linki pochodzą od redakcji portalu.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarza.

źródło: Facebook pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 183

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Aktualności

Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

1 min czytania
Pielęgniarki o swojej pracy Wiele pielęgniarek uważa, że pielęgniarstwo to powołanie i nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Trzeba bardzo dużo…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka była mobbingowana w pracy.