Pielęgniarka: w pracy dźwigam ciężary.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarka: w pracy dźwigam ciężary.

Pielęgniarka o warunkach pracy w oddziale intensywnej opieki medycznej

Pielęgniarka Wioletta:

W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza praca, np. na Oddziale Intensywnej Terapii, choć te sytuacje dotyczą raczej wszystkich oddziałów tego szpitala.

Na oddziale OIOM leżą pacjenci wentylowani mechanicznie, pacjenci, którzy są całkowicie unieruchomieni, nie są w stanie nam pomóc w jakichkolwiek wykonywanych przy nich czynnościach. Często są to pacjenci, którzy oprócz oddychania respiratorem wymagają podłączenia dializoterapii – na naszym oddziale takich urządzeń do dializy są dwia i bardzo często te dwie dializy są równocześnie używane.

Pielęgniarstwo to także dźwiganie ciężarów

Taka dializa wymaga wkładania wkładania worków… ciężkich worków, takich worków władamy cztery, musimy je podnieść, przy moim wzroście na wysokość mojej twarzy, a nawet powyżej. Oprócz tego wynosimy bardzo ciężkie wiadra z filtratem.

Jeśli pracują dwie dializy i są na oddziale tylko dwie pielęgniarki, bo my pracujemy niestety tylko w 2-osobowej obsadzie na 4 pacjentów – w bardzo ciężkich stanach, stanach zagrożenia życia – to do obsługi tych dializ są tylko 2 pielęgniarki.

Powyższa wypowiedź pielęgniarki pochodzi z pikiety pielęgniarek zatrudnionych w szpitalu w Mrągowie w dniu 3 lutego 2023 roku.

Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji portalu.

Zobacz także:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 12

Bądź pierwszym, który oceni wpis

650 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze
×
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka o doświadczeniu zawodowym pielęgniarek w grupie 2 i 6 siatki płac.