Pielęgniarka – wszystko przez Pana M.

Treść komentarza pod postem na fanpage związku pielęgniarek OZZPiP…

Poniżej publikujemy treść komentarza pod postem na fanpage związku pielęgniarek OZZPiP z dnia 4 kwietnia 2024 roku.

Podziękować Panu M. Jego robota… młyn na wodę polityków, którzy szukają oszczędności. Skutecznie skłócił środowisko grając na najniższych instynktach wykorzystując niewiedzę starszego pokolenia. I te brednie powtarzają politycy. Bo tak jest najłatwiej.

Pensje wzrosły po wielu latach i wielu protestach, dzięki opluwanemu przez niektórych OZZPiP. Tak to już jest w tym kraju, że bez nacisków nikt nic nie da. Obecna sytuacja jest spowodowana tylko i wyłącznie przez Pana Mielcarka, który na, bądź co bądź najpoczytniejszym portalu pielęgniarki.info.pl rozpętał burzę o tzw. kominy płacowe dla magisterek.

Zwojował tyle, że dyrektorzy placowek medycznych mieli pretekst do zaszeregowania wszystkich w najniższej grupie. Stara kadra nic nie wywalczyła oprócz zabrania pieniędzy młodym i tym najzdolniejszym i najlepszym z naszego środowiska, którzy pokończyli specjalizacje I magisterki.

A co najgorsze, to jego żenujace komentarze o równej płacy dla wszystkich cytują politycy i ich doradcy. Ja już pisałem wielokrotnie, w wielu zawodach jest wynagrodzenie uzależnione od wykształcenia. Najprostsze przykłady to lekarze, rezydent vide specjalista, te same obowiązki a różne pensje. Tak samo jest u nauczycieli. Nauczyciel zwykły i mianowany. Robią to samo a pensje różne. W wielu krajach tak jest i w wielu zawodach.

Tylko polskie pielegniarki tzw. starej kadry burzą się i krzyczą jaka to niesprawiedliwość im się dzieje podpuszczone przez Pana M. Ja zrobiłem specjalizacje i licencjat koło 50 a magistra mając prawie 60 lat. I dało się. I dlaczego mam zarabiać tyle co ci co się nie chcieli dokształcać. I moje pojęcie o zawodzie, szacunek do mojej pracy i do innych oraz pacjentów oraz wiedza jest zupełnie inna niż po skończeni dwuletniej szkoly pielęgniarek lata temu.

Zachowano oryginalne brzmienie.

źródło: facebook.com/zwiazek.pielegniarek

Zamiast komentarza redakcyjnego pielegniarki.info.pl do powyższego wywodu pielęgniarza z tytułem magistra i specjalizacją proponujemy czytelnikom oddanie głosu w poniższej sondzie.

Czy popierasz tezy zawarte w powyżej cytowanym komentarzu?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.6 / 5. Ilość głosów: 73

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
Aktualności

Dieta dla pielęgniarek - wszystko co powinnaś wiedzieć o zdrowym odżywaniu w zawodzie