Wiceprezes izby pielęgniarek w płomiennej przemowie w Collegium Humanum.

1 min czytania
Aktualności
Wiceprezes izby pielęgniarek w płomiennej przemowie w Collegium Humanum.

Mariola Łodzińska w Collegium Humanum: w swoim wystąpieniu będę takim pendolino…

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje informacje w zakresie współpracy władz izby pielęgniarek z Collegium Humanum. Ostatni z cyklu artykułów w przedmiotowej sprawie opatrzyliśmy tytułem: Izba pielęgniarek miała patronat nad studiami – MBA w Collegium Humanum.

Natomiast poniżej publikujemy wystąpienie wiceprezesa NRPiP na inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w Collegium Humanum.

Mariola Łodzińska – Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Połoznych:

Szanowni goście, koleżanki i koledzy, absolwenci Collegium Humanum. Biorąc pod uwagę wystąpienie Pana Prezydenta, pracodawców RP i Rektora, myślę, że w swoim wystąpieniu będę takim pendolino.

Jestem z zawodu pielęgniarką i lubię konkrety. Krótko, bo wiem, że upływający czas i czekający tutaj Grzegorz Hyży pewnie życzyliby sobie tego.

Serdecznie Państwu gratuluję wyboru uczelni, to już powiedział tutaj mój przedmówca. Sama jestem absolwentką tej uczelni i myślę, że w tym momencie Pan Rektor Sławomir Bukowski, który jest Rektorem Radomskiej Uczelni Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, mógłby powiedzieć, że dwa tygodnie temu u mnie mówiła to samo.

Ale tak naprawdę jest, również kończyłam uczelnię w Radomiu, również i na KUL-u, ale to już nie o to chodzi. Natomiast Szanowni Państwo, przyszła mi taka refleksja, biorąc pod uwagę te pięć lat bytowania tej uczelni na polskiej ziemi i osiągnięcia, jakie przedstawił Pan Rektor, to sobie pomyślałam, że jak tak dobrze pójdzie, to za rok, Panie Rektorze myślę, że nie spotkamy się tutaj w Teatrze Polskim, tylko raczej na Stadionie Narodowym, ponieważ rozwój uczelni, kreatywność Pana Rektora i jego zawodowe ADHD jednak mimo wszystko idzie w kierunku właśnie rozwoju, a biorąc pod uwagę perspektywy i podpisane umowy międzynarodowe, to myślę, że co prawda jest jeszcze sporo do zrobienia, natomiast myślę, że tylko wyobraźnia może ograniczać Pana Rektora w dalszym rozwoju uczelni.

Serdecznie Państwu gratuluję i cóż mogę powiedzieć – witam w Collegium Humanum.

Źródło: tekst + zdjęcie samorzad.humanum.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8268 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka: wiedza, jak i doświadczenie są niezbędne.