Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

Dramat w jednym ze szpitali

Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację.

Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023 r. po godz.22.45. Pacjentka została przywieziona przez zespół WSPR do szpitala ok. godz. 18.00 w związku z próbą samobójczą po zażyciu nadmiernej ilości leków i okaleczeniu.

Po zaopatrzeniu chirurgicznym i płukaniu żołądka przyjęta została do Oddziału Chorób Wewnętrznych celem nadzoru kardiologicznego. Pacjentka spokojna, w pełni logiczna i przytomna, kilkukrotnie monitorowana w sali osobiście przez pielęgniarkę, lekarza i opiekuna medycznego.

Pielęgniarka interweniowała jako pierwsza

Około 22.45 pielęgniarka zaobserwowała na kontrolnym monitorze EKG liczne zakłócenia. Udała się do sali gdzie pacjentka odpięła się od przewodów urządzenia monitorującego, otworzyła okno i przechyliła się celem wyskoczenia. Pielęgniarka złapała za nogi pacjentkę i przywołała pozostały personel obecny na oddziale celem pomocy i udaremnienia wyskoku. Niestety pacjentka mocno szarpała się i personel nie zdołał jej utrzymać. Kobieta wypadła i doznała urazu wielonarządowego.

Szpital powiadomił prokuraturę

Pacjentkę przewieziono do jednego ze szczecińskich szpitali – tłumaczy Dorota Konkolewska, prezes zarządu szpitala miejskiego w Świnoujściu. – Zarząd szpitala wszczął postępowanie wyjaśniające i zawiadomił w godzinach porannych Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu oraz inne instytucje nadzorujące pracę placówki.

Personel uczestniczący w zdarzeniu objęto pomocą psychologiczną – dodaje dyrektor szpitala.

Portal zauważa, że feralnego wieczoru szpital nie wezwał policji oraz dziwi fakt, że w dopiero w piątek, czyli następnego dnia, placówka zdecydowała się poinformować o wszystkim prokuraturę.

źródło: igryfino.pl – 26 marca 2023 roku

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Mamy nadzieję, że pacjentka mimo obrażeń wielonarządowych wróci do zdrowia. Także jesteśmy myślami z pielęgniarką, która jako pierwsza podjęła interwencję w tym tragicznym zdarzeniu. Mamy nadzieję, że cały personel medyczny oddziału zostanie objęty właściwą opieką, w tym psychologiczną przez dyrekcję szpitala.

Żywimy nadzieję, że praca pielęgniarek na oddziale wewnętrznym (36 łóżek), w którego strukturze organizacyjnej jest „Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego” została tak zorganizowana na dyżurze nocnym, że zostało zapewnione bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego. Przede wszystkim poprzez odpowiednią liczbę dyżurujących pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8228 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Najwygodniejsze obuwie medyczne dla medyków.

1 min czytania
Chodaki dla personelu medycznego W Sklepie Pielęgniarek i Położnych można znaleźć obuwie medyczne męskie oraz damskie stworzone z myślą o pracownikach szpitali,…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka na kolonii przeżyła horror.

7 min czytania
Pielęgniarka została zatrudniona na koloniach… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty wyroku sądowego, który zapadł w Sądzie Okręgowym. Kolejny fragment…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego.

1 min czytania
Pielęgniarki o wynagrodzeniach w izbie pielęgniarek… Głośnym echem w środowisku personelu pielęgniarskiego odbiła się informacja przekazana przez Redakcję Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
Komentarze