Pielęgniarki – 1200 do podstawy – pismo do związku

1 min czytania
1200 PLN do podstawy pielęgniarekAktualności
Pielęgniarki – 1200 do podstawy – pismo do związku


W porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku pomiędzy związkiem i izbą pielęgniarek a ministrem zdrowia i prezesem NFZ, w którym wprowadzono mechanizm finansowy 1100 do podstawy a następnie kolejne 100 zł, zapisano, że "Strony przystąpią do prac nad projektem ustawy, który zastąpi regulacje zawarte w rozporządzeniach dotyczących ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie określonym w § 1 ust. 1, w marcu 2019 r."

W świetle powyższego zapisu, związek i izba pielęgniarek, już w lipcu 2018 roku zgodziły się na likwidację "1200 złotych do podstawy" i zastąpienie tego finansowego rozwiązania innym.

Więcej o sprawie piszemy w artykule pt:. To związek pielęgniarek zgodził się na likwidację mechanizmu "1200 do podstawy"!

Poniżej publikujemy pismo redakcji pielegniarki.info.pl do Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. 

26 sierpnia 2019 roku 

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca 
OZZPiP 

W porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku pomiędzy związkiem i izbą pielęgniarek a ministrem zdrowia i prezesem NFZ, w którym wprowadzono mechanizm finansowy „1200 zł do podstawy” zgodziła się Pani na likwidację tego mechanizmu finansowego i zastąpienie go innym.

W przedmiotowym porozumieniu zapisano:

„Strony przystąpią do prac nad projektem ustawy, który zastąpi regulacje zawarte w rozporządzeniach dotyczących ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie określonym w § 1 ust. 1, w marcu 2019 r.”.

Proszę o informację o przebiegu prac nad wyżej wymienionym projektem ustawy, która ma zastąpić regulacje dotyczące „1200 zł do podstawy”.

Mariusz Mielcarek 
Redaktor Naczelny 
pielegniarki.info.pl 


MZ – brak pielęgniarek – leki poda opiekun medyczny.

Pielęgniarka dźwigając pacjentkę doznała urazu. Ubezpieczyciel: to nie był wypadek!

Wina nieumyślna pielęgniarki – wyrok sądu.

Podwyżki  pielęgniarek – analiza obecnej sytuacji.

Podwyżki pielęgniarek – od lipca na pochodne 615,94 zł na etat. 

Pielęgniarki dźwigały 100 kg pacjentkę!


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7243 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
AktualnościDodatki

Niesprawiedliwe dodatki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Dodatki covidowe dla personelu pielęgniarskiego Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie dodatku finansowego dla pracowników medycznych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom chorującym…
Komentarze