Pielęgniarki – 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego.

Pielęgniarki o wynagrodzeniach w izbie pielęgniarek…

Głośnym echem w środowisku personelu pielęgniarskiego odbiła się informacja przekazana przez Redakcję Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. Pielęgniarki zszokowane – 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

Trzeba przyznać, że kwota ponad pół miliona złotych za rok 2023 robi wrażenie. Prezydent Łodzi w 2023 roku zarobiła jako prezydent 322,7 tys. zł. Prezydent Warszawy w 2023 roku zarobił jako prezydent… tylko 257 041,32 zł. Powyższe wynagrodzenia w porównaniu z 500 tys. działacza izby pielęgniarek są szokująco niskie.

To nie jest tylko kwestia jednego działacza izbowego. Bowiem pielęgniarki i położne, od których izba ściąga składki członkowskie utrzymują sporą grupę osób funkcyjnych w organach izby. W niniejszym artykule skupimy się na wynagrodzeniu prezesa izby.

Jego wynagrodzenie wynosi 400% średniej krajowej. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu 2024 r. wyniosło 8 271,99 zł. Czyli za kwiecień 2024 roku prezes izby otrzymał wpłatę w wysokości… 33 087,96 zł. Natomiast jeśli prezes izby miałby obecnie 45 lat pracy, to zostanie mu wypłacona nagroda jubileuszowa w wysokości 132  tys. złotych. Jeśli odchodził by na rentę lub emeryturę jego odprawa wyniesie… prawie 100 tys. złotych.

Takie gigantyczne wynagrodzenia spotkały się z krytyką personelu pielęgniarskiego. W sondzie redakcja pielegniarki.info.pl zadała pytanie: Czy zarobki w izbach pielęgniarek naruszają zasady współżycia społecznego? Dotychczas 99% respondentów jest zdania, że „zdecydowanie tak”. Poniżej zamieszczamy przedmiotową sondę i zachęcamy kolejnych czytelników pielegniarki.info.pl oddawania głosów.

Czy zarobki w izbach pielęgniarek naruszają zasady współżycia społecznego?
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 33

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8268 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarkom napluto w twarz a OZZPiP siada do rozmów...