Pielęgniarki bezpłatnie otrzymują e-book albo tablet.

2 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki bezpłatnie otrzymują e-book albo tablet.

Brak chętnych na szkolenia dla pielęgniarek

Portal tarnowska.tv informuje, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie organizuje darmowe kursy. Pielęgniarki i położne nie zapisują się na nie, najprawdopodobniej w związku ze sprzeciwem części środowiska wobec nieuznawania ich kwalifikacji, a co za tym idzie otrzymywaniu mniejszego wynagrodzenia. Przypomnijmy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciwko takiemu traktowaniu.

Autor artykułu pt. Pielęgniarki i położne nie zapisują się na kursy podyplomowe, redaktor Michalina Bryła cytuje wypowiedź Bożeny Grodny-Wilk, przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie:

Mamy ogromny problem z naborem. Organizujemy 11 kursów specjalistycznych, które mamy zrealizować do końca roku. W każdym kursie ma uczestniczyć po 32 pielęgniarki, a na niektóre szkolenia mamy zapisane po 12 osób.

Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

W dalszej części wypowiedzi pani przewodnicząca stwierdza, że teraz w maju rozpoczęliśmy już edukację do układu krążenia dla pielęgniarek, będziemy rozpoczynać opiekę nad pacjentem wymagającego terapii tlenem oraz resuscytację krążeniowo-oddechową noworodka. I właśnie z tym ostatnim kursem mamy największy problem.

Przewodniczaca Okręgowej Izby wyraża opinie, że wśród organizowanych kurów są takie, których ukończenie pozwoli placówkom zatrudniającym wyszkolone osoby na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a pracownikom na otrzymanie dodatkowego wynagrodzenia. Bożena Grodny-Wilk podkreśla, że są tematy spotkań, które uważa za niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. Do nich zalicza kurs EKG i RKO, czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pakiet powitalny oraz prezenty dla pielęgniarek

Dla uczestników kursy są korzystne. Jest pakiet powitalny dla każdej pani pielęgniarki, w którym jest e-book albo tablet – to zależy co, która izba kupuje. Na koniec kupujemy też dla każdej pani prezent tematycznie związany z kursem, np. panie, które będą kończyć kurs z edukacji w chorobach układu krążenia, otrzymają wagę analityczną – tłumaczy Bożena Grodny-Wilk, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie.

Jeśli izba nie wywiąże się z realizacji szkoleń dla odpowiedniej liczby osób, grozi jej zapłata kary 40 tysięcy złotych za każdy niezrealizowany kurs. Warto również przypomnieć, że na pielęgniarkach spoczywa ustawowy obowiązek doszkalania się.

Artykuł pochodzi z portalu tarnowska.tv. Autor: redaktor Michalina Bryła – 15 maja 2023 roku

Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgniarek i położnych

Na Portalu Pielęgniarek i Położnych stworzyliśmy wyszukiwarkę kursów i szkoleń. Jest to praktyczna funkcjonalność Portalu, w której pielęgniarki i położne znajdą informacje o dodatkowym kształceniu. Zamieszczone w wyszukiwarce oferty szkoleń są zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie wykazu szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 17

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacUprawnienia pielęgniarekWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - wszystkie pielęgniarki na konkretnym oddziale robią to samo.