Pielęgniarki chcą więcej dni urlopowych.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki chcą więcej dni urlopowych.

Pielęgniarki o urlopie zdrowotnym

Na naszym Facebooku opublikowaliśmy jeden z komentarzy pielęgniarek. Przedstawiamy go poniżej.

Poniżej publikujemy kilka wybranych opinii, które pojawiły się pod postem.

  • Ja jestem w tym gronie. Dwadzieścia lat po operacji, dyskopatia i wciąż przy łóżku chorego. Bywa bardzo ciężko, czasem całkowita niezdolność do ruchu… Pomoc w lekach i rehabilitacji…. I ciągłe rozważanie: wziąć zwolnienie lekarskie, czy jeszcze „wytrzymam”…. Na pewno w naszych realiach przydały by się jakieś rozwiązania pomocne w tym względzie…
  • Tak. Urlop zdrowotny roczny co kilka lat konieczny. Już od dawna powinien być zwłaszcza po przepracowaniu kilkunastu lat na dyżurach (w tym nocnych )co powoduje ogromne zmęczenie
  • Nauczyciele mają urlop roczny zdrowotny płatny, raz na jakiś czas. A ile wolnego mają w ciągu roku…hmm! Czy my pielęgniarki mamy łatwiejszą i nie obciążająca fizycznie/ psychicznie pracę?

Pielęgniarki postulują o więcej dni urlopowych

  • Już tam ten roczny urlop to niekonieczny, ale chociaż 2 tygodnie więcej urlopu na regenerację, chociaż raz na 5 lat mogłoby być.. Trzeba szanować się w pracy i nie pozwolić, abyśmy pracowały jak za dwie osoby.
  • Uważam, że dla pielęgniarek pracujących na nocne zmiany powinno być dodane więcej dni urlopowych.
  • Ja jeżdżę do sanatorium od 10 lat i będę jeździć póki co to dobra opcja dla poratowania zdrowia i chorego kręgosłupa. Niektóre koleżanki mają to gdzieś wolą faszerować się prochami przeciw bólowymi, zero aktywności fizycznej, więc niestety tak to wygląda.
  • Ja bym do postulatu dorzuciła prawo do przyspieszenia w kolejce do rehabilitacji na NFZ
  • Najlepiej krytykować. Proszę jechać do sanatorium. Dokumentacja zdrowotna. Skierowanie. I jedzie się. Oczywiście urlop zdrowotny jest bardzo potrzebny. Ale te dwie i więcej prace jak to pogodzić? Nie upieram się przy tym zdaniu. To tylko przemyślenia z wielu lat pracy.
  • Urlop urlopem, ale na pewno lepszy byłby przymusowy wyjazd raz np. na 5 lat, ale wyjazd konkretny z zabiegami rehabilitacyjnymi na koszt np. samorządów lub pracodawcy (zdaję sobie sprawę, że to utopia) bo w czasie urlopu zdrowotnego to nasze koleżanki pewnie by cichaczem i tak pracowały.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

560 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: teorie pielęgniarstwa pomagają mi, aby pracę wykonywać rzetelnie.

1 min czytania
Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku, który został…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka a bezpieczeństwo pacjenta.

1 min czytania
Literatura dla pielęgniarek i położnych Bezpieczeństwo pacjentów ma zasadnicze znaczenie dla świadczenia wysokiej jakości opieki, która powinna być skuteczna, bezpieczna, terminowa, sprawiedliwa,…
AktualnościPraktyka zawodowaSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Nowa specjalizacja dla pielęgniarek. Tylko z tytułem magistra.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia szacuje, że jest zapotrzebowanie na 300 pielęgniarek z nową specjalizacją… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia fragment dyskusji na…
Komentarze
×
Aktualności

Postpandemiczna mapa zakażeń. Stare problemy, nowe wyzwania – trwa rejestracja na III Forum Zakażeń