Pielęgniarki Cyfrowe piszą do Rzecznika Praw Obywatelskich: "niedopuszczalne jest nękanie i zastraszanie pielęgniarek i położnych na zwolnieniach lekarskich".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki na zwolnieniach
Pielęgniarki Cyfrowe piszą do Rzecznika Praw Obywatelskich: "niedopuszczalne jest nękanie i zastraszanie pielęgniarek i położnych  na zwolnieniach lekarskich".

 


Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe z całą mocą wspierają Panie Pielęgniarki i Położne, które z powodu przepracowania, depresji, wypalenia i innych jednostek chorobowych poszły na tzw. zwolnienia lekarskie.

Nie od dziś wiadomo, iż nasze środowisko to statystycznie kobiety w wieku 55+, które przez całe życie poświęcały się innym ludziom. Przez lata zawód niedocenianego, młodzież szkoli się tylko po to by pracować poza granicami naszego kraju. Za 4 lata odejdzie na zasłużone i głodowe emerytury ponad 40 tysięcy pielęgniarek, a jeszcze kopie się leżącego.

Szanowni politycy, dyrektorzy, zarządzający i Rządzący tym krajem, to wasza zasługa, że dramat staje się rzeczywistością. Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe nie zgadza się na publiczne szykanowanie i szarganie dobrego imienia osób, które nie wytrzymały obciążenia nadmiarem obowiązków.

Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położne mają prawo zachorować. Ich ciężka praca wymaga dużej sprawności fizycznej i intelektualnej, jest obciążona dużym stresem. Osoby pełniące zawód narażone są na przeciążenia fizyczne, czynniki fizyczne i biologiczne.

Niedopuszczalne jest nękanie i zastraszanie osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Jest to oburzające i nie pomaga w powrocie do zdrowia. Z przykrością odebraliśmy informacje, że zostały złożone do Prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu wyłudzeń świadczeń zdrowotnych. Obawiamy się masowego kontrolowania i wizyt w domach naszych koleżanek i kolegów przebywających na zwolnieniach lekarskich. Uważamy za dyskryminujące pielęgniarki postępowanie tylko w przypadku tylko jednej grupy zawodowej. Ponadto, nie jest prawdą, iż Pielęgniarki w naszym kraju zarabiają godnie, dostaliśmy kilkaset pasków i tysiące wiadomości z zarobkami naszych koleżanek.

Stowarzyszenie przeprowadziło badanie, z którego wynika, że MEDIANA w naszym zawodzie wynosi około 2500 brutto na JEDNYM etacie! Na tyle wycenia się opiekę i ratowanie ludzkiego życia. Tak, więc, sprowadzanie naszej profesji, która jest niezwykle wymagająca psychicznie i fizycznie jak i wymaga ciągłego kształcenia i poziomu akademickiego do roli „niewolnika” uważamy za haniebne.

Stowarzyszenie wystosowało prośby o interwencję w sprawie kontroli i śledztw do Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara i Rzecznika Praw Pacjenta, liczymy na szybkie działania w tej sprawie.

Zobacz oryginały powyższych pism

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

Katarzyna Kowalska

Joanna Lewoniewska

Piotr Romanowski

5 lipca 2018 roku 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9019 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek od 5 900 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Łódź Zakres obowiązków: zapewnianie jakości opieki nad pacjentem w zakresie profilaktyki zakażeń zakładowych; nadzorowanie stanu sanitarno-higienicznego…
AktualnościNowa siatka płac

Urlop pielęgniarek. Za wiek, staż czy wykształcenie.

3 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – dodatkowy urlop wypoczynkowy W dokumencie „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, wytyczono wiele celów,…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM – posłowie o potwierdzaniu kwalifikacji.

2 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek – absurdalność tej regulacji wykazują posłowie, którzy… ją uchwalili Grupa 57 posłów złożyła na początku września interpelację poselską…
Komentarze