Pielęgniarki emerytki – uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki emerytki – uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa

Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały.

Wczoraj na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł pt. Zwolnienia emerytowanych pielęgniarek, z którego wynika, że w jednym ze szpitali emerytowane pielęgniarki będą zwalniane w pierwszej kolejności, natomiast dzisiaj, prezentujemy artykuł z Portalu goleniow.naszemiasto.pl, w którym autor tekstu, redaktor Grzegorz Świstak, poruszył problematykę jednego z podmiotów leczniczych, który dzięki pielęgniarkom emerytkom jest w stanie uruchomić czasowo zamknięty oddział internistyczny.

Braki kadrowe wypełniają pielęgniarki na emeryturze

Szpitalny oddział internistyczny ma dwadzieścia łóżek. Przyjmuje miesięcznie 120 osób. Dwaj lekarze, którzy do tej pory pracowali na internie, odmówili dalszej współpracy. Ocenili, że nie są już w stanie dalej opiekować się oddziałem.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Goleniowskiego, przedstawicielka szpitala poinformowała, że w szpitalu jest zatrudniona wymagana przepisami liczba kadry medycznej do pracy wszystkich oddziałów. Dudała jednocześnie, że problemem jest wysoka średnia wieku wśród lekarzy. Wśród pielęgniarek brakuje około 50 procent kadry. Aby zniwelować braki kadrowe wśród pielęgniarek zatrudniane są pielęgniarki przebywające na emeryturze.

Prezes Szpitalnego Centrum Medycznym w Goleniowie, Katarzyna Kęcka, pisemnym sprawozdaniu przedstawionym radny powiatowym, poinformowała, że szpital miesięcznie generuje stratę na poziomie 100 tysięcy złotych. Całkowite zadłużenie szpitala wynosi obecnie około 1,5 miliona złotych. Powodem strat jest brak środków na pokrycie podwyżek wynagrodzeń. Zdaniem prezes Kęckiej wycena świadczeń medycznych dokonanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest zbyt nicki, nie uwzględniający wysoką inflacje, która ma wpływ na wzrost kosztów utrzymania placówki.

Przeczytaj artykuł pt. Oddział internistyczny goleniowskiego szpitala ponownie przyjmuje pacjentów

źródło: goleniow.naszemiasto.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 9

Bądź pierwszym, który oceni wpis

551 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka oddziałowa w szpitalu - obecne wymagania kwalifikacyjne.