Pielęgniarki i położne powinny być bardzo wdzięczne MZ za . . . Należy docenić wysiłek autorów projektu nowelizacji ustawy o naszych zawodach. 5 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościNowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej
Pielęgniarki i położne powinny być bardzo wdzięczne MZ za . . . Należy docenić wysiłek autorów projektu nowelizacji ustawy o naszych zawodach. 5 KOMENTARZY.

Autorzy projektu nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej zaproponowali poniżej cytowany art. 19 w brzmieniu:

Art. 19. 1. Pielęgniarka, położna może wykonywać zawód:
1) w ramach umowy o pracę;
2) na podstawie umowy cywilnoprawnej;
3) w ramach indywidualnej praktyki pielęgniarki, położnej, indywidualnej specjalistycznej praktyki pielęgniarki, położnej lub grupowej praktyki pielęgniarek, położnych.

Należy docenić wysiłek MZ w kierunku zrównania praw obywatelskich osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej z prawami przysługującymi każdemu polskiemu obywatelowi! Z prawami zawartymi w Kodeksie Pracy oraz w Kodeksie Cywilnym a także  w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej. Powyższe regulacje przyznają prawo polskim obywatelom do wykonywania zawodu w ramach umów o pracę, umów cywilnoprawnych.

Analizując powyższe należy spodziewać się kolejnych zapisów potwierdzających osobom wykonującym zawód pielęgniarki i położnej posiadanie prawa do np.: życia, zdrowia, żywności, wody, schronienia i własności.

Pielęgniarko! Położno! Bądź wdzięczna ministerstwu zdrowia.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także: 

Opracowania i komentarze redakcyjne – Instytucja indywidualnej praktyki pielęgniarki i położnej w zoz to ograniczenie swobody działalności gospodarczej. 6 KOMENTARZY.

Gazeta Pielęgniarki i Położnej – artykuł pielęgniarek wojna polsko-polska – umowy cywilnoprawne

Więcej informacji o nowelizacji ustawy o naszych zawodach w dziale – Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej 6 ARTYKUŁÓW.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze