Pielęgniarki i położne w wielu szpitalach ponownie odeszły dziś od łóżek pacjentów. Prowadzą również głodówkę.

2 min czytania
Aktualności

 

Szczegóły ….

Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych w sprawie odbytego "Białego Szczytu"
"Biały Szczyt" nie przyniósł żadnych korzystnych rozwiązań dla naszej korporacji zawodowej. Należałem do tych optymistów, którzy mieli nadzieję na poważne potraktowanie przez rząd słusznych roszczeń płacowych grupy zawodowej zrzeszającej ponad dwieście tysięcy pracowników.
Jeszcze kilka tygodni temu minister zdrowia przed kamerami telewizyjnymi z dumą ogłaszała, że rząd znalazł miliardy złotych na zabezpieczenie roszczeń płacowych grupy zawodowej lekarzy.
Co z tego, że Premier stoi na stanowisku, że podwyżki dla pielęgniarek i położnych są uzasadnione, skoro usłyszeliśmy słowa o: ciepliwości, odpowiedzialności? Takich argumentów nie kierowano do lekarzy, którym przyznano podwyżki w tysiącach złotych. Te argumenty usłyszały pielęgniarki i położne, którym zaproponowano podwyżki np. 1% lub 100 zł brutto.
Po raz pierwszy w publicznej ochronie zdrowia znaczący wzrost płac objął tylko JEDNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ.
Determinacja jest tak znaczna, że obecnie całe zespoły pielęgniarek i położnych biorą urlopy na żądanie oraz zapowiadają składanie wypowiedzeń. Znamienny jest fakt, że te działania są oddolną inicjatywą poszczególnych grup pracowników i nie są inspirowane przez związki zawodowe. Takie działania będą nadal koontynuowane!
Wobec powyższego brak konstruktywnych propozycji dla naszego środowiska zawodowego ze strony rządu może spowodować, że sytuacja wymknie się z pod kontroli, a odpowiedzialność za skutki takiego stanu rzeczy spadnie na pracodawców oraz rząd.
                                                    
                                                     Redaktor Naczelny
                                                     Gazety i Portalu
                                                     Pielęgniarek i Położnych
                                                    
                                                     Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze