Pielęgniarki – jak co roku. Święta w domu, pomiędzy dyżurami.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – jak co roku. Święta w domu, pomiędzy dyżurami.

Praca pielęgniarek w okresie świątecznym

Zawód pielęgniarki i położnej wiąże się z licznymi obciążeniami psychofizycznymi. Jednym z nich jest konieczność pracy w okresie świątecznych, z dala od rodzin i bliskich. Poniżej redakcja Portalu publikuje wypowiedzi pielęgniarek i położnych w kontekście zapytania czy mają wolne w święta czy dyżurują.

Ja po 43 latach święta mam wolne, ale będę pracować w Nowy Rok. Zrezygnowałam z balu sylwestrowego, niech się młodzi pobawią.

Od 34 lat tegoż roku przygotowania do świąt Bożego Narodzenia z rodziną, bez pośpiechu, zaplanowane, spokojne. Oby tylko zdrowi, to święta będą radosne.

Ja mam to szczęście, że pracuję w przychodni, więc całe święta z rodziną.

Pierwszy raz od 32 lat mam wolne całe Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim którzy będą pracować w te nadchodzące święta życzę spokojnych dyżurów.

Ja nareszcie pierwsze święta na wolności. Od maja na emeryturze szczęśliwa, że święta spędzam w całości w domu z dziećmi i wnukami, a kto jeszcze pracuje składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Pielęgniarki między pracą, a domem

Niestety święta w pracy, pierwszy dzień świąt dniówka, drugi dzień świąt noc. No cóż ktoś musi… Pozdrawiam wszystkie koleżanki te pracujące i niepracujące. Życzę spokojnych, radosnych świąt niech wszystko ułoży się tak, jak sobie życzycie.

Od 30 lat między pracą, a domem. Teraz kolejny rok na oddziale covidowym w kombinezonie. Mam nadzieję, że ostatni. Wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom spokojnych świąt.

Od 29 lat dokładnie tak samo… pomiędzy pracą a domem..

Od 32 lat między praca a domem i w gonitwie by wszystko przygotować dla dzieci, by było tak, jak we wszystkich domach. Życzę spokoju na dyżurach .

Pierwszy raz od 8 lat Święta w domu, zawsze miałam dyżur, dopiero w drugi Dzień Świąt wracam do pracy… pozdrawiam serdecznie

Od 39 lat dzielę święta na pracę i czas z rodziną, ale od przyjemności spędzania świąt tylko z rodziną dzieli mnie 7 grafików. Pozdrawiam wszystkie pracujące w święta koleżanki i kolegów.

W naszej pracy zmianowej jest to niestety wpisane i ktoś musi iść do pracy w jakiś dzień Świąt.

Jak co roku jeden dzień świąteczny przypada pracujący, więc do pracy a i na świętowanie będzie czas.

źródło; pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

388 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

2 min czytania
Izba pielęgniarek ocenia własną działalność Obecnie w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych odbywają się wybory na nową kadencję. Podczas zjazdów okręgowych ustępujące…
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w administracji rządowej.