Pielęgniarki – jak co roku. Święta w domu, pomiędzy dyżurami.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – jak co roku. Święta w domu, pomiędzy dyżurami.

Praca pielęgniarek w okresie świątecznym

Zawód pielęgniarki i położnej wiąże się z licznymi obciążeniami psychofizycznymi. Jednym z nich jest konieczność pracy w okresie świątecznych, z dala od rodzin i bliskich. Poniżej redakcja Portalu publikuje wypowiedzi pielęgniarek i położnych w kontekście zapytania czy mają wolne w święta czy dyżurują.

Ja po 43 latach święta mam wolne, ale będę pracować w Nowy Rok. Zrezygnowałam z balu sylwestrowego, niech się młodzi pobawią.

Od 34 lat tegoż roku przygotowania do świąt Bożego Narodzenia z rodziną, bez pośpiechu, zaplanowane, spokojne. Oby tylko zdrowi, to święta będą radosne.

Ja mam to szczęście, że pracuję w przychodni, więc całe święta z rodziną.

Pierwszy raz od 32 lat mam wolne całe Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim którzy będą pracować w te nadchodzące święta życzę spokojnych dyżurów.

Ja nareszcie pierwsze święta na wolności. Od maja na emeryturze szczęśliwa, że święta spędzam w całości w domu z dziećmi i wnukami, a kto jeszcze pracuje składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Pielęgniarki między pracą, a domem

Niestety święta w pracy, pierwszy dzień świąt dniówka, drugi dzień świąt noc. No cóż ktoś musi… Pozdrawiam wszystkie koleżanki te pracujące i niepracujące. Życzę spokojnych, radosnych świąt niech wszystko ułoży się tak, jak sobie życzycie.

Od 30 lat między pracą, a domem. Teraz kolejny rok na oddziale covidowym w kombinezonie. Mam nadzieję, że ostatni. Wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom spokojnych świąt.

Od 29 lat dokładnie tak samo… pomiędzy pracą a domem..

Od 32 lat między praca a domem i w gonitwie by wszystko przygotować dla dzieci, by było tak, jak we wszystkich domach. Życzę spokoju na dyżurach .

Pierwszy raz od 8 lat Święta w domu, zawsze miałam dyżur, dopiero w drugi Dzień Świąt wracam do pracy… pozdrawiam serdecznie

Od 39 lat dzielę święta na pracę i czas z rodziną, ale od przyjemności spędzania świąt tylko z rodziną dzieli mnie 7 grafików. Pozdrawiam wszystkie pracujące w święta koleżanki i kolegów.

W naszej pracy zmianowej jest to niestety wpisane i ktoś musi iść do pracy w jakiś dzień Świąt.

Jak co roku jeden dzień świąteczny przypada pracujący, więc do pracy a i na świętowanie będzie czas.

źródło; pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

582 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki zgłosiły się do biura poselskiego.

3 min czytania
Posłanka pisze do ministra zdrowia po spotkaniu z pielęgniarkami w biurze poselskim… Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie nieuznawania przy ustalaniu minimalnego…
Aktualności

Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych - co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w administracji rządowej.