Pielęgniarki: jedno miejsce pracy. Stanowisko ministerstwa.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki - praca w jednym miejscu
Pielęgniarki: jedno miejsce pracy. Stanowisko ministerstwa.

Na jakim etapie jest realizacja rozporządzenia o pracy w jednym miejscu przez pracowników medycznych pracujących z osobami COVID-dodatnimi? O tym opowiada portalowi Cowzdrowiu Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.


Pielęgniarka/Pielęgniarz – praca w jednym miejscu

Portal Cowzdrowiu.pl Aleksandra Kurowska: Pani Minister, jak idzie wdrażanie rozwiązania „jeden medyk – jeden etat”? Czy wiadomo, ilu lekarzy z tego skorzysta? Czy są jakieś problemy, niejasności?

Józefa Szczurek-Żelazko: Jeśli chodzi o rozporządzenie i polecenie dla NFZ w sprawie wypłaty dodatków i rekompensat za pracę w jednym miejscu, to dotyczą one jednoimiennych szpitali zakaźnych i oddziałów zakaźnych w szpitalach wieloprofilowych przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem.

W rozporządzeniu wskazujemy, że dyrektor podmiotu leczniczego stworzy wykaz stanowisk, na których pracownicy będą objęci ograniczeniem w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Celem tego rozwiązania jest przede wszystkim ograniczenie transmisji poziomej koronawirusa. Mamy wiele przykładów tego, że to pracownicy służby zdrowia byli przekaźnikami wirusa, pracując w kilku miejscach. Żeby to ograniczyć, Minister Zdrowia podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia. Objęci nim będą ci pracownicy, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Ile szpitali złożyło listy pracowników do objęcia przepisami?

Czytaj całą rozmowę na portalu Cowzdrowiu w artykule pt. Ponad 100 szpitali wystąpiło o pieniądze na 1 medyk – 1 etat

źródło: Cowzdrowiu.pl 

Wybrał: Mariusz Mielcarek Zobacz także:

Jaka jest liczba zarażonych pielęgniarek, lekarzy, ratowników i innych pracowników.

Ubezpieczenie pielęgniarek. Ciąg dalszy skandalu.

Pielęgniarki: szpitale nie wiedzą jak obliczyć rekompensaty.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7392 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze