Pielęgniarki mogą nabyć dodatkowe umiejętności.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki mogą nabyć dodatkowe umiejętności.

Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego zwraca się do pielęgniarek w sprawie nabycia nowych umiejętności

Do sprawy odniósł się w dniu 23 września 2023 roku Jakub Kosikowski, który pełni funkcję rzecznika Naczelnej Izby Lekarskiej. Poniżej publikujemy zamieszczony przez rzecznika tweet.

Niestety na nic zdały się przekleństwa rzecznika NRL… wysmarował to jednak lekarz. Konkretnie prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego.

Jak wynika z doniesień medialnych pan prezes skierował do „swoich pracowników” na „prywatnej grupie”, w tym do pielęgniarek „prywatną wiadomość”.

W wiadomości tej zwrócił się do kobiet zatrudnionych w podmiocie leczniczym, którego jest właścicielem, aby nabyły nowych umiejętności.

Powyższe argumentował faktem „ogromnego zaufania za solidność, uczciwość, pracowitość, punktualność oraz kulturę bycia”.

Pan prezes w dalszej części wiadomości uspokajał adresatki, że praca w ogóle w „dziale hospistality” nie jest bardziej odpowiedzialna, ani bardziej trudna niż to do tej pory wykonują w podmiocie leczniczym.

Lekarz tłumacząc dlaczego zwraca się między innymi do pielęgniarek poinformował, że woli dać zarobić swoim, niż nieznanym osobom.

Czytelnicy portalu pielegniarki.info.pl muszą przyznać, że robi się coraz ciekawiej oraz intrygująco…

Przejdźmy zatem do dalszej części wiadomości. Pan prezes wyjaśnia, że w dniu 24 września 2023 roku firma pana prezesa organizuje bankiet dla absolwentów na kierunku lekarskim. W bankiecie mają wziąć udział także rodziny „świeżo upieczonych lekarzy”, władze uniwersytetu oraz miasta i województwa.

Rodzi się pytanie – co do tego ma nabycie dodatkowych umiejętności przez pielęgniarki? Otóż, pan prezes wyjaśnia: pielęgniarki mogą nabyć dodatkowe umiejętności jako… kelnerki, a właściwie „kelnerek do pomocy”.

W celu podkreślenia atrakcyjności złożonej oferty pan prezes informuje o przewidzianym wynagrodzeniu. Daje 25 PLN/godz. w sytuacji, kiedy „normalne stawki kelnerów do pomocy” wynoszą 20 PLN.

I jeszcze jedna informacja na koniec przedmiotowej wiadomości pana prezesa:

„Może któraś znajdzie wśród tych młodych lekarzy męża”.

Jakie jest zdanie użytkowników pielegniarki.info.pl w sprawie treści wiadomości pana prezesa do pielęgniarek?

Oryginalną treść wiadomości publikujemy poniżej.

Zwracam się do Pań, abyście nabrały dodatkowych umiejętności jako kelnerki gdy robimy większe imprezy w hotelu Prezydenckim lub Dworze Ostoya. Na co dzień mamy do Was ogromne zaufanie za solidarność, uczciwość, pracowitość, punktualność, kulturę bycia…

Zapewniam Was, że praca jako kelnerki i w ogóle w dziale hospitality nie jest ani bardziej odpowiedzialna, ani bardziej trudna niż to co do tej pory robicie, Normalne stawki kelnerów do pomocy to 20 zł/h/. Wolimy, aby dać Wam zarobić po 25 zł/h niż ściągać agencję kelnerską z nieznanymi osobami.

W najbliższą niedzielę (24.09.2023) w hotelu Prezydenckim Medyk funduje piękny bankiet świeżo upieczonych 140 lekarzy i ich najbliższych rodzin oraz władz miasta, województwa, uniwersytetu. Łącznie będzie 500 osób.

Może któraś znajdzie wśród tych młodych lekarzy męża.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7998 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.

2 min czytania
Działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnychul. Romana Maya 5664-500 Szamotuły Szamotuły, dnia 16.10.2023г. Stanowisko w sprawie artykułu opublikowanego…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - ponad 6 tys. pielęgniarek odbywa specjalizacje w jednej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pozwala pielęgniarce objąć specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym,…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – poseł: ustawa jest zła, trzeba napisać ją od początku.

3 min czytania
W środę debata o wynagrodzeniach pielęgniarek. Zwycięży wazeliniarstwo czy potrzeba rozwiązania gigantycznego problemu W ostatnich artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki - pomysł studiów pomostowych dla położnych wzbudza kontrowersje.