Pielęgniarki muszą zacząć się szanować i zmieniać miejsce pracy.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki muszą zacząć się szanować i zmieniać miejsce pracy.

Wynagrodzenia pielęgniarek w domach pomocy społecznej

Niedawno na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych poruszyliśmy sprawę wynagrodzeń pielęgniarek, pracujących w domach pomocy społecznej. Jak sama poseł Gabriela Masłowska powiedziała na jednym z posiedzeń sejmu – Faktem jest, że w domach pomocy społecznej, w ośrodkach pomocy społecznej, w całej pomocy społecznej te wynagrodzenia są rzeczywiście bardzo niskie, budzą słuszne zaniepokojenie pracowników. Jeśli chodzi o pielęgniarki, wyraźnie widać spadek zatrudnienia pielęgniarek. Jeszcze niedawno było ponad 8 tys. pielęgniarek w domach pomocy społecznej, w tej chwili jest około 5,5 tys. pielęgniarek.

Dlaczego tak się dzieje? Diagnoza nie wymaga skomplikowanej analizy.

Po pierwsze: pielęgniarki w DPS nie obejmuje ustawa o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Dlaczego? Domy pomocy społecznej nie są podmiotami leczniczymi.

Po drugie: pielęgniarki w DPS nie obejmowały dodatki brutto brutto, które były wypłacane na podstawie porozumień związku pielęgniarek z ministrem zdrowia. Takie niekorzystne porozumienia podpisywał związek.

Po trzecie: dodatki za pracę w porze nocnej, w niedzielę oraz w święta są wypłacane na zasadach kodeksowych, które są mniej korzystne niż określone w ustawie o podmiotach leczniczych.

Pielęgniarka Domu Pomocy Społecznej pokazuje pasek wypłaty

Za zgodą pielęgniarki pracującej w Domu Pomocy Społecznej w przedmiotowym artykule upubliczniamy pasek wypłaty pielęgniarki, posiadającej ponad 30-letni staż pracy w zawodzie.

Zobacz, klikając w poniższy link.

Pielęgniarka: Wegetacja wykształconych pielęgniarek po studiach

Powyższy artykuł wywołał wiele kontrowersji, dlatego dzisiaj przedstawiamy opinie pielęgniarek i położnych, dotyczące tej sprawy. Komentarze publikujemy w oryginalnym brzmieniu.

– To jest KATASTROFA! Jakie emerytury będą miały pielęgniarki. Trzeba natychmiast odejść z tej pracy. NATYCHMIAST! Niech dyrektor je zastąpi.

– Dyskryminacja zawodu!

– Dziewczyny… szanujcie się. Praca dla Was jest wszędzie za dużo większe pieniądze. Uciekajcie stamtąd!

– Trzeba zamienić miejsce pracy, a w dzisiejszych czasach pielęgniarkę do pracy przyjmą wszędzie z pocałowanie ręki. Chyba, że ktoś się przyzwyczaił do niegodnych warunków pracy i płacy. To niech siedzi pracuje i płacze!

– W szpitalach są większe stawki dla pielęgniarek, więc trzeba zmienić DPS na szpital.

– Ja jako opiekun w DPS / ZOL jestem 5 lat przed emerytura i mam 2150 zł. To jaką będę mieć emeryturę? 1200 zł?

– I oczywiście te potrącenia, pierwsze, najświętsze i najważniejsze SKŁADKA NA IZBY!

– Wegetacja wykształconych pielęgniarek po studiach. Praca za miskę ryżu z chorymi. Bardzo współczuję. Ludzie, jednoczmy się i obalmy ten system podatkowy. Potrzeba zmian w każdym resorcie.

– 3700 zł brutto po 40 latach. Netto 2500 zł.

źródło: Facebook Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 38

Bądź pierwszym, który oceni wpis

306 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarka: Worek pieniędzy nie zatrzyma mnie w zawodzie.