Pielęgniarki na zwolnieniach kontra wojewoda. Zobacz treść oświadczenia i co mówił o zarobkach pielęgniarek na zwolnieniach wojewoda.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki na zwolnieniach
Pielęgniarki na zwolnieniach kontra wojewoda. Zobacz treść oświadczenia i co mówił o zarobkach pielęgniarek na zwolnieniach wojewoda.

 


PIELĘGNIARKI NA ZWOLNIENIACH

2 lipca 2018 roku 

OŚWIADCZENIE 

"Przed spotkaniem zostało przedstawione oświadczenie, przekazane przez Panią Annę Matysek, Przewodniczącą Zarządu OZZPiP ZOZ przy SPSK nr 1 w Lublinie oraz Panią Dorotę Ronek, Sekretarz Zarządu Krajowego OZZPiP i OZZPiP ZOZ przy SPSK nr 4 w Lublinie, w którym uznano, iż kwoty wskazane przez Wojewodę Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka w dniu 29 czerwca 2018 roku wyczerpują wysunięte roszczenia w obu szpitalach przez tamtejsze związki zawodowe. Wskazane kwoty dla pielęgniarek specjalistek (ok. 6000zł brutto) są jak najbardziej satysfakcjonujące dla naszej grupy zawodowej.  W związku z powyższym w SPSK nr 4 w Lublinie utrzymane zostaje pogotowie strajkowe, a wstrzymana jest decyzja o rozpoczęciu strajku w dniu 4 lipca 2018 roku, w oczekiwaniu na decyzje formalne w sprawie kwot podanych przez Wojewodę Lubelskiego. Na chwilę obecną żadne decyzje wiążące jeszcze nie zapadły. Jednocześnie OZZPiP ZOZ przy SPSK nr 1 w Lublinie podtrzymuje wszystkie swoje żądania"! 

Zobacz pełny tekst informacji prasowej 

Zobacz co mówił wojewoda o zarobkach pielęgniarek na zwolnieniach…


Do grona szpitala z pielęgniarkami na zwolnieniach w dniu dzisiejszym po Tarnobrzegu (szpital powiatowy) dołączył kolejny szpital. Tym razem kliniczny! Dyrekcja na pomoc wezwała ratowników. 35 zł za godz. Odmówili? NIE!

Paraliż w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. 104 pracowników nie przyszło dziś do pracy

Zobacz więcej informacji o pielęgniarkach na zwolnieniach…


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze