Pielęgniarki: nasi liderzy związkowi pracują także na rzecz innych zawodów.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Rzeszowie
Pielęgniarki: nasi liderzy związkowi pracują także na rzecz innych zawodów.


Halina Kalandyk, przedstawiciel Związku Pielęgniarek i Położnych

Proszę Państwa, ja czuję się jako gospodyni tutaj, ponieważ jestem przewodniczącą regionu podkarpackiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Chciałam bardzo, bardzo serdecznie wszystkim Państwu, wszystkim Związkom Zawodowym, które przyjechały do nas na podkarpacie, żeby wesprzeć tę trudną sprawę, która się dzieje w Rzeszowie i w Przemyślu, a która może się dziać w każdym regonie Polski.

Zapewniamy z całą mocą, że jeżeli cokolwiek będzie się działo związkowcowi źle, w innym regionie kraju… My jako pielęgniarki z podkarpacia jesteśmy wdzięczne za to, że Państwo przyjechaliście dzisiaj, w wolnym dniu,w sobotę, gdzie moglibyście być w swoich domach, w swoich rodzinach. Będziemy Was wszędzie wspierać! Nie może tak być, proszę Państwa, że liderzy związkowi, którzy są najlepsi, którzy pracują na rzecz nie tylko pielęgniarek i położnych, ale i innych zawodów, bo dbają o interes wszystkich pracowników, pracujących w danych jednostkach są zwalniali. I jak się tak będzie działo, my będziemy również z Wami!

Zapewniamy Was całą mocą i siłą, że nie pozwolimy na to, żeby taka sytuacja działa się w innym regionie kraju, zapewniamy Wam. A ja, jako przewodnicząca bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tutaj przybyli, wszystkim organizacjom i wszystkim osobom, które nas wspierają, żebyśmy nie byli sami. Daliście Państwo nam dowód, że naprawdę można na Was liczyć i mamy nadzieję, że ta sytuacja da dużo do myślenia Panu Marszałkowi i, że nasze koleżanki zostaną przywrócone do pracy, że taka sytuacja więcej nie będzie miała miejsca w naszym województwie, ani w Polsce. Dziękuję bardzo serdecznie jeszcze raz.

Powyższe wystąpienie miało miejsce na manifestacji pielęgniarek i położnych w Rzeszowie w dniu 18 stycznia 2020 roku


Zobacz także:

Pielęgniarz: najpierw było to 2031 PLN a teraz 2215. Dają po 1200. A "reszta moja".

Praca dla 8 pielęgniarek – do wyboru: etat 4 500 PLN, kontrakt na rok 7 900 PLN. Praca od 1 lutego.

Pielęgniarki. Co powiedziała pani Ptok w Rzeszowie? Komentarz redakcji portalu.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze