Pielęgniarki – nie jesteśmy w stanie tego zaakceptować.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – nie jesteśmy w stanie tego zaakceptować.

Pielęgniarki nie akceptują projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego…

Poniżej publikujemy komentarze pielęgniarek i położnych, które sprzeciwiają się zapisom ustawy skierowanej do sejmu przez związek – OZZPiP. Pielęgniarki są zszokowane, że Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przesłał do sejmu projekt zmiany ustawy
o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych, który niestety nie likwiduje upokarzającej dyskryminacji wobec pielęgniarek z grupy 6.

– Nie może być tak dużego zróżnicowania za ten sam rodzaj pracy na tym samym stanowisku. Dodatki za wykształcenie powinny być osobne i nie w takich kominach płacowych.

– Nie jestem gorszego sortu a mimo że nie posiadam tytułu mgr. wykonuje procedury zgodnie z zakresem obowiązków.

– Uważam że wykonujemy taką samą pracę i odpowiedzialność jest również taka sama.

– Boli mnie nierówne traktowanie pielęgniarek jedynie ze względu na tytuł zawodowy. XXI wiek to czas fachowców, minęły czasy, gdy elitarystycznie można było oceniać wartość człowieka przez pryzmat posiadanego wykształcenia. Trafiając na ostry dyżur chciałbym być zaopiekowaną przez osobę z doświadczeniem i umiejętnościami, osobę usatysfakcjonowaną środowiskiem pracy i płacą. Jeśli rząd nie może nam zapewnić odpowiedniego prawa, niech zapewni chociaż sprawiedliwość.

– Jestem pielęgniarką z 35-letnim stażem, pracuję w szpitalu powiatowym i wykonuję te same czynności co pielęgniarka z tytułem magistra. To niesprawiedliwe i niezgodne z kodeksem pracy aby nasze pobory różniły się aż tak bardzo.

– Ukończyłam SM oraz licencjat pielęgniarki. Mam kursy RKO, badania fizykalne, EKG, staż 35 lat i najniższą płacę. Dla mnie to dyskryminacja, koleżanki tylko po LM bez kursów komentują, po co Ci to było. Przykre.

– Ukończyłam LM i studium położnych mam 34 lata doświadczenia w zawodzie a czuje się poszkodowana w kwestii finansowej w stosunku do młodych inaczej zdobywających taki sam dyplom i prawo wykonywania zawodu.

– Uważam że wszyscy wykonujemy pracę taką samą na takim samym stanowisku. Za wykształcenie powinny być dodatki. Pracuje 37 lat w szpitalu i ta praca nauczyła mnie najwięcej. Nie licencjat, który ukończyłam i który w sumie nic mi nie dał. Teraz nawet żałuję, że poświęciłam się takiemu wykształceniu bo na wyższe i specjalizacje to już nie ten czas – za późno.

– Jest rzeczą niedopuszczalną, że związek zawodowy pielęgniarek gwałci regulacje zawarte w Kodeksie pracy, dotyczące jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę. Antypracowniczy związek zawodowy, na który 35 lat płaciłam składki członkowskie, to żart.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

źródło: petycjeonline.pl

Wobec powyższego nie można uznać przedmiotowego projektu związku pielęgniarek za alternatywę dla obecnego – patologicznego – systemu wynagradzania personelu pielęgniarskiego. Dlatego pielęgniarki i położne nie powinny składać podpisów na listach poparcia dla projektu OZZPiP.

… i podpisują sprzeciw do pani Krystyny Ptok przewodniczącej związku pielęgniarek

UWAGA! Prawie 3 tys. osób drogą internetową podpisało petycję do pani przewodniczącej Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec projektu OZZPiP. Petycję nadal podpisują kolejne osoby…

Niestety nie można uznać przedmiotowego projektu związku pielęgniarek za alternatywę dla obecnego – patologicznego – systemu wynagradzania personelu pielęgniarskiego. Dlatego pielęgniarki i położne nie powinny składać podpisów na listach poparcia dla projektu OZZPiP.

Jedna z położnych podpisując petycję napisała:

Podpisuję ponieważ nie zgadzam się na to, żeby mnie położną po 37 latach pracy w zawodzie potraktować jak kogoś gorszego sortu. Wykształcenie przygotowujące do zawodu miałam w czasach mojej młodości na wysokim poziomie. Nie twierdzę, że obecnie jest gorszy poziom, ale że wykonując obecnie tą samą pracę, na tym samym stanowisku jesteśmy traktowane jako „te nie wykształcone”. Odchodzę z zawodu, ale chciałabym, żeby koleżanki pracujące dalej były godnie traktowane. Taka sama praca – takie same wynagrodzenie.

Położna

Dosyć dzielenia pielęgniarek na lepsze i gorsze. Wszystkie zasługują na docenienie…

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 151

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Aktualności

In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi - podsumowanie konferencji #invitroToMY

5 min czytania
In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi 4 czerwca br., odbyła się konferencja społeczno – medyczna InvitroToMY, która…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Top 5 produktów najchętniej wybieranych przez pielęgniarki i położne.