Pielęgniarki o aneksach do umów o pracę.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki o aneksach do umów o pracę.

Pielęgniarki w sprawie nowych angaży

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieściła na fanpage post z zapytaniem, czy pielęgniarki i położne otrzymały od pracodawców nowe angaże, w związku z nową siatką płac podmiotów leczniczych, która obowiązuje od 1 lipca 2021 roku.

Post dotarł do ponad 35 tysięcy odbiorców. Poniżej publikujemy część udzielonych odpowiedzi czytelników pielegniarki.info.pl.

Pielęgniarki – szpital nie potrzebuje naszych kwalifikacji

  • Nie. Bo zakład pracy uważa, że moje kwalifikacje nie są im potrzebne.
  • Nie, magister pielęgniarstwa czy licencjat otrzymał 3772 zł brutto. Zaszeregowano nas do najniższej grupy.

Pielęgniarki zrównano z opiekunem medycznym i rejestratorką

30 lat na psychiatrii i zasadnicza jak panie opiekunki a pensja nawet niższa w przypadku mniejszej ilości nocnych i świątecznych. Totalna degradacja i upokorzenie z całym szacunkiem do pracy pań opiekunek.

Pielęgniarka tyle samo co opiekun medyczny. Co to są za związki pielęgniarek, które na to pozwalają.

Jeżeli opiekun zarabia tyle co pielęgniarka bez żadnej odpowiedzialności i bez prawa wykonywania zawodu pielęgniarki to dlaczego pielęgniarka nie może zarabiać tyle samo co pielęgniarka z tytułem magistra. Gdzie robi to samo i taką samą ma odpowiedzialność.

komentarz na pielegniarki.info.pl

Tak, mój szpital pielęgniarki po LM, z masą kursów zrównał płace z opiekunem medycznym, wciąż się zastanawiam gdzie nasze związki?

Żenada, nie ma pielęgniarek. Jak nas traktują. Zrównali nas z opiekunkami, po 30 latach pracy.

Pielęgniarki – zbyt duże różnice w wynagrodzeniach pielęgniarek, wykonujących te same zadania

  1. Tak. Jednak nie podpisałam aneksu, ponieważ się nie zgadzam z taką różnica w zarobkach.
  2. Porażka. Wolę być zdegradowana po tylu latach pracy do opiekunki medycznej niż odpowiadać za taką samą pracę z koleżanką o niższym stażu pracy, która zarabia dwa razy tyle co ja.
  3. W jakim kraju żyjemy? Ministerstwo Zdrowia wprowadzając taką siatkę płac łamie przepisy kodeksu pracy. Gdzie są nasze Izby i Związki. Nic z tym nie robią.

Pielęgniarka – wypisałam się ze związków

  • Świeżo upieczona pielęgniarka po licencjacie oraz pielęgniarka ze specjalizacją i trzydziestoletnim stażem pracy, ta sama podstawa, brawo minister!
  • Jakie podwyżki, to tylko w TVP mówią jak to zarabiamy i ile dostałyśmy od rządu. Fałsz i obłuda.
  • Przed emeryturą w ostatnim miesiącu pracy obniżka o 100 zł.
  • Nie. Podobno nie ma pieniędzy, bo szpital ma kiepską kondycję finansową.
  • Nie. Ale powinnam się cieszyć, bo mam w podstawie 50 zł więcej, niż pani rejestratorka (z całym szacunkiem do jej pracy). I tak dobrze, że zgodnie z przepisami pan dyrektor nie mógł mi obniżyć podstawy do najniższej. Taki bonus za lojalność i sumienne wykonywanie obowiązków przez 36 lat. Tak więc podziękowałam OZZPiP za “wysiłek” i wypisałam się że związków.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 246

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7536 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Aktualności

60-lecie szkoły pielęgniarskiej.

2 min czytania
W 1995 r. zakończono kształcenie pielęgniarek na poziomie licealnym Posiedzenie Sejmu w dniu 1 grudnia 2022 roku Poseł Beata Strzałka: Panie Marszałku!…
Komentarze