Pielęgniarki o schorzeniach, które powinny być uznane za choroby zawodowe pielęgniarek.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarki o schorzeniach, które powinny być uznane za choroby zawodowe pielęgniarek.

Pielęgniarki piszą o schorzeniach, które należy uznać za choroby zawodowe osób wykonujących zawód pielęgniarki…

Redakcja pielegniarki.info.pl zapytała jakie schorzenia powinny znaleść się w katalogu chorób zawodowych pielęgniarek. Poniżej przytaczamy opinie pielęgniarek w przedmiotowej sprawie…

Kręgosłup i wszystkie stawy. To są mikrourazy, które w przyszłości uszkadzają stawy np. łokciowy, barkowy, cieśnie nadgarstka. Po drugie choroby zakaźne: gruźlica, żółtaczki. Po trzecie skrócony czas do emerytury ze względu na zmiany nocne, które obciążają organizm – są kancerogenne. Starczy tych marzeń. Dodajmy do nich jeszcze nerwice. Teraz pełen pakiet marzeń. Nerwica, depresja, wrzody, choroby kręgosłupa. Żylaki kończyn dolnych, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, rwa kulszowa, dyskopatia. Depresja i związane z tym wypalenie zawodowe. .

Kręgosłupa na pierwszym miejscu. Kręgosłup po 25 latach nadaje się w całości do wymiany. Nogi, które mam ochotę odrąbać tasakiem po dyżurze bo rwą, pieką i cała obręcz barkowa od dźwigania… ból jakby ktoś przyłożył żelazko.

Choroba wrzodowa. Wywołują ją stres, nieregularny tryb życia w tym nieprzespane noce oraz brak warunków do spokojnego, należytego spożywania posiłków w pracy.

Szanowne koleżanki aby wpisać choroby do katalogu chorób zawodowych to muszą w znacznym stopniu występować częściej niż w innych zawodach. Już kiedyś IP walczyły o choroby kręgosłupa, a okazało się, że więcej telefonistek leczy się na kręgosłup niż pielęgniarek. Wymieniłyście po kilka chorób, kiedy byłyście na L4 na te choroby? 

Żylaki kończyn dolnych, wrzody żołądka, przepukliny kręgosłupa, nerwice.
Zwyrodnienie kręgosłupa – zazwyczaj jak wracam do domu to płaczę bo tak mnie bolą plecy i całe nogi. Wypalenie zawodowe, depresja, choroby kręgosłupa na całej długości, żylaki, zaburzenia hormonalne. Kręgosłup i stawy kolanowe.

A ja dodam jeszcze o pogorszeniu się wzroku podczas pracy przy komputerze. Alergie, astma, choroby układu ruchu, depresja, wypalenie zawodowe. Choroby narządu ruchu, zakaźne i nowotwory. Choroby narządu ruchu, dyskopatie. Przepukliny brzuszne – jestem po 4 operacji. Cieśń nadgarstka. Otyłość

Cukrzyca, nadciśnienie. Przede wszystkim najważniejsze aby osoby wykonujące zawód pielęgniarki mogły pójść na wcześniejszą emeryturę, gdyż całe swoje życie zawodowe pracują w warunkach szczególnych. Proponuję choroby dermatologiczne – wszelkie egzemy, alergie kontaktowe skóry i wziewne od środków dezynfekcyjne. Schorzenia kręgosłupa po 42 latach czeka mnie teraz operacja i zamiast cieszyć się emeryturą to szykuje się do zabiegu. Choroby kręgosłupa, alergie i za wdychanie chemii – 5 lat szybciej na emeryturę.

Bezsenność, wszelkie zaburzenia hormonalne, otyłości z powodu nieruchomości posiłków. Dlatego warto zawalczyć o regularne przerwy jak w innych instytucjach zaznaczone w grafiku i odpoczynek nocny taki na legalu choć godzina na zregenerowanie sił. Choroby metaboliczne, endokrynologiczne dla osób pracujących na noce. Ostroga piętowa, choroby stóp, kolan, bioder.
Choroby jelit, jemy w biegu i często na stojąco, toaleta też jest omijana ,,bo później”.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8236 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Ministerstwo obiecuje pielęgniarkom z grupy 6 podstawę w wysokości ponad 9 tys. złotych. Od kiedy?

1 min czytania
Szacunkowe dane w sprawie płac W artykule opublikowanym w majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy dalszy ciąg wypowiedzi wiceministra zdrowia, która…
Aktualności

Pielęgniarki - to żenujące i przykre zarazem.

3 min czytania
Pielęgniarka – czy jakaś władza może skontrolować te zarobki? Nie milkną echa artykułów redakcyjnych pielegniarki.info.pl o zarobkach działaczy w izbach pielęgniarskich. W…
Aktualności

Pielęgniarka naczelna zwolniona w trybie natychmiastowym.

2 min czytania
Dyrektor w piśmie do pielęgniarki naczelnej o zwolnieniu nie podał żadnej informacji o jego przyczynach… Portal slu24.pl informuje, że dyrektor lublinieckiego szpitala,…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka – w moim szpitalu zakresy obowiązków zostały podzielone na: podstawowe oraz dodatkowe.