Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!

Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!


Pielęgniarki: nie mamy maseczek, rękawiczki musimy oszczędzać

Zobacz także: Pielęgniarki – położna napisała jak jest w szpitalu. Została zwolniona!

Personel Głogowskiego Szpitala Powiatowego ma coraz więcej zastrzeżeń co do zasad bezpieczeństwa pracy. Brakuje maseczek z filtrem, a jednorazowe, gumowe rękawiczki mają zakładać tylko w uzasadnionych przypadkach -informował w dniu 23 marca br. portal głogów.naszemiasto.pl 

O złej sytuacji w szpitalu alarmują też pielęgniarki z innych oddziałów głogowskiego szpitala. – Nie mamy masek z filtrami, a wśród naszych pacjentów jest wielu kaszlących i z gorączką. Do tego każą nam ograniczać do minimum używania gumowych rękawiczek – opowiadają pielęgniarki, które boją się o siebie i swoich bliskich. Pracownicy szpitala zdecydowali się opowiedzieć o swoich obawach licząc na to, że ich sytuacja zostanie wreszcie zauważona i, co najważniejsze, odpowiednio poprawiona.

Więcej w sprawie w artykule pt: Pielęgniarki z głogowskiego szpitala: Nie mamy maseczek, a na rękawiczkach musimy oszczędzać.

Pielęgniarki oddziałowe: Jesteśmy oburzone!

Natomiast w dniu 24 marca portal głogów.naszemiasto.pl poinformował, że do redakcji wpłynęło stanowisko dziesięciu pielęgniarek i położnych oddziałowych Głogowskiego Szpitala Powiatowego, w sprawie materiału na temat warunków pracy w tej placówce. W przedmiotowym stanowisku napisano:

Jesteśmy oburzone informacjami w mediach lokalnych przez personel SOR, że brakuje mam na oddziałach szpitalnych maseczek, że reglamentowane są rękawiczki i inny sprzęt.
To nieprawda!
Proszę najpierw przejść się po oddziałach szpitalnych, albo zadzwonić do nas, a nie zamieszczać w mediach niesprawdzonych informacji. Wymaga tego podstawowa rzetelność dziennikarska.
Osoba ze szpitala, która przekazała te nieprawdziwe informacje jest nieodpowiedzialna i po prostu kłamie, co godzi w nasze dobre imię i dobre imię szpitala. Wszystko co jest potrzebne do opieki nad pacjentem, jest na stanie oddziału, a jak się kończy to apteka realizuje nasze zamówienia bez problemu. Maseczki są dostępne zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów i jak potrzeba są używane bez ograniczeń. (….)

Więcej w sprawie stanowiska pielęgniarek oddziałowych w artykule pt: Szpital Głogów: Oburzone pielęgniarki oddziałowe przedstawiły swoje stanowisko

Zarząd Szpitala dementuje i zaprzecza

W przemiotowej sprawie swoje stanowisko opublikował Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Stanowisko to cytujemy za portalem głogów.naszemiasto.pl

Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. stanowczo dementuje i zaprzecza, jakoby w szpitalu brakowało maseczek ochronnych, a personel był zmuszany do oszczędzania rękawiczek jednorazowego użytku.

Codziennie stany środków ochrony osobistej personelu są sprawdzane w całym szpitalu i na bieżąco uzupełniane –bądź z zapasów, które przezornie zostały zrobione – bądź z bieżących dostaw od firm, z którymi mamy podpisane umowy na dostawy. W żadnym z oddziałów nie brakuje ani maseczek ochronnych ani rękawiczek jednorazowego użytku. Dysponujemy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stałym zestawem specjalnych masek z filtrem FFP-3, kombinezonów ochronnych oraz rękawic, które zgodnie ze wskazaniami epidemiologicznymi powinny być stosowane podczas epidemii.

Nasz szpital nie jest ośrodkiem wytypowanym do leczenia chorych zakażonych koronawirusem i jako taki, posiada adekwatne do wyznaczonych zadań środki ochrony indywidualnej personelu.

W sytuacji, kiedy pojawi się u pacjenta podejrzenie zachorowania na COVID-19, zadaniem personelu jest uzgodnienie przyjęcia i transport chorego do wytypowanego szpitala zakaźnego. Z zachowaniem obowiązujących procedur, do których należy m.in. dekontaminacja środowiska, w którym chory przebywał. Na czas tych koniecznych działań przyjmowanie pacjentów w SOR zostaje zawieszone na kilka godzin.
Wszystkie obowiązujące w szpitalu procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz posiadane środki ochrony osobistej są zgodne z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a postępowanie w indywidualnych przypadkach uzgadniane z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jeżeli ktokolwiek z personelu ma obawy związane z zakażeniem koronawirusem, do czasu pojawienia się wyników badań podejrzanego o zakażenie pacjenta, może skorzystać z pobytu w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, ul. Sportowa 1. Miejsce to zostało wyznaczone przez Starostę Głogowskiego dla wszystkich służb narażonych na zakażenie.

Nadmienić również należy, że personel SOR został przeszkolony z prawidłowego postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem i zastosowania sprzętu ochrony osobistej adekwatnego do zagrożenia epidemiologicznego.

Z poważaniem
Rzecznik Prasowy
Ewa Todorov

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie COVID-19.
Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarki w okresie pandemii.Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki – 5300 PLN.

Sejm – pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".


Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie COVID-19.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7244 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Sejm - świadczenie pieniężne dla pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki – dyskusja w sejmie o dodatkach Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 8 grudnia 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Panie Marszałku! Wysoka…
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
Komentarze