Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!

Pielęgniarki oddziałowe: jesteśmy oburzone!


Pielęgniarki: nie mamy maseczek, rękawiczki musimy oszczędzać

Zobacz także: Pielęgniarki – położna napisała jak jest w szpitalu. Została zwolniona!

Personel Głogowskiego Szpitala Powiatowego ma coraz więcej zastrzeżeń co do zasad bezpieczeństwa pracy. Brakuje maseczek z filtrem, a jednorazowe, gumowe rękawiczki mają zakładać tylko w uzasadnionych przypadkach -informował w dniu 23 marca br. portal głogów.naszemiasto.pl 

O złej sytuacji w szpitalu alarmują też pielęgniarki z innych oddziałów głogowskiego szpitala. – Nie mamy masek z filtrami, a wśród naszych pacjentów jest wielu kaszlących i z gorączką. Do tego każą nam ograniczać do minimum używania gumowych rękawiczek – opowiadają pielęgniarki, które boją się o siebie i swoich bliskich. Pracownicy szpitala zdecydowali się opowiedzieć o swoich obawach licząc na to, że ich sytuacja zostanie wreszcie zauważona i, co najważniejsze, odpowiednio poprawiona.

Więcej w sprawie w artykule pt: Pielęgniarki z głogowskiego szpitala: Nie mamy maseczek, a na rękawiczkach musimy oszczędzać.

Pielęgniarki oddziałowe: Jesteśmy oburzone!

Natomiast w dniu 24 marca portal głogów.naszemiasto.pl poinformował, że do redakcji wpłynęło stanowisko dziesięciu pielęgniarek i położnych oddziałowych Głogowskiego Szpitala Powiatowego, w sprawie materiału na temat warunków pracy w tej placówce. W przedmiotowym stanowisku napisano:

Jesteśmy oburzone informacjami w mediach lokalnych przez personel SOR, że brakuje mam na oddziałach szpitalnych maseczek, że reglamentowane są rękawiczki i inny sprzęt.
To nieprawda!
Proszę najpierw przejść się po oddziałach szpitalnych, albo zadzwonić do nas, a nie zamieszczać w mediach niesprawdzonych informacji. Wymaga tego podstawowa rzetelność dziennikarska.
Osoba ze szpitala, która przekazała te nieprawdziwe informacje jest nieodpowiedzialna i po prostu kłamie, co godzi w nasze dobre imię i dobre imię szpitala. Wszystko co jest potrzebne do opieki nad pacjentem, jest na stanie oddziału, a jak się kończy to apteka realizuje nasze zamówienia bez problemu. Maseczki są dostępne zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów i jak potrzeba są używane bez ograniczeń. (….)

Więcej w sprawie stanowiska pielęgniarek oddziałowych w artykule pt: Szpital Głogów: Oburzone pielęgniarki oddziałowe przedstawiły swoje stanowisko

Zarząd Szpitala dementuje i zaprzecza

W przemiotowej sprawie swoje stanowisko opublikował Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Stanowisko to cytujemy za portalem głogów.naszemiasto.pl

Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. stanowczo dementuje i zaprzecza, jakoby w szpitalu brakowało maseczek ochronnych, a personel był zmuszany do oszczędzania rękawiczek jednorazowego użytku.

Codziennie stany środków ochrony osobistej personelu są sprawdzane w całym szpitalu i na bieżąco uzupełniane –bądź z zapasów, które przezornie zostały zrobione – bądź z bieżących dostaw od firm, z którymi mamy podpisane umowy na dostawy. W żadnym z oddziałów nie brakuje ani maseczek ochronnych ani rękawiczek jednorazowego użytku. Dysponujemy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stałym zestawem specjalnych masek z filtrem FFP-3, kombinezonów ochronnych oraz rękawic, które zgodnie ze wskazaniami epidemiologicznymi powinny być stosowane podczas epidemii.

Nasz szpital nie jest ośrodkiem wytypowanym do leczenia chorych zakażonych koronawirusem i jako taki, posiada adekwatne do wyznaczonych zadań środki ochrony indywidualnej personelu.

W sytuacji, kiedy pojawi się u pacjenta podejrzenie zachorowania na COVID-19, zadaniem personelu jest uzgodnienie przyjęcia i transport chorego do wytypowanego szpitala zakaźnego. Z zachowaniem obowiązujących procedur, do których należy m.in. dekontaminacja środowiska, w którym chory przebywał. Na czas tych koniecznych działań przyjmowanie pacjentów w SOR zostaje zawieszone na kilka godzin.
Wszystkie obowiązujące w szpitalu procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz posiadane środki ochrony osobistej są zgodne z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a postępowanie w indywidualnych przypadkach uzgadniane z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jeżeli ktokolwiek z personelu ma obawy związane z zakażeniem koronawirusem, do czasu pojawienia się wyników badań podejrzanego o zakażenie pacjenta, może skorzystać z pobytu w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, ul. Sportowa 1. Miejsce to zostało wyznaczone przez Starostę Głogowskiego dla wszystkich służb narażonych na zakażenie.

Nadmienić również należy, że personel SOR został przeszkolony z prawidłowego postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem i zastosowania sprzętu ochrony osobistej adekwatnego do zagrożenia epidemiologicznego.

Z poważaniem
Rzecznik Prasowy
Ewa Todorov

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie COVID-19.
Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarki w okresie pandemii.Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki – 5300 PLN.

Sejm – pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".


Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie COVID-19.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze