Pielęgniarki – padła propozycja ustanowienia Dnia Pielęgniarza. Popieracie?

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – padła propozycja ustanowienia Dnia Pielęgniarza. Popieracie?

Inicjatywa ustanowienia Dnia Pielęgniarza

Na stronie sejmu w dziale petycje opublikowano treść poniższej petycji, która wpłynęła do sejmu w dniu 29 kwietnia 2024 roku. Przedmiotowa petycja została skierowana do sejmowej komisji do spraw petycji w dniu 21 maja 2024 roku.

Pod treścią petycji zapraszamy do oddania głosu w sondzie pt. Czy popierasz petycję w sprawie ustanowienia Dnia Pielęgniarza?

PETYCJA
Do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej
O ustanowieniu dnia: 05 lipca każdego roku, Dniem Pielęgniarza.

Jako pielęgniarz, aktywnie pracujący w zawodzie, posiadający prawo wykonywania zawodu od pięciu lat, zwracam się z uprzejmą prośbą w swoim imieniu, jak i imieniu kolegów z pracy o ustanowienie dnia 05 lipca każdego roku Dniem Pielęgniarza.

Pielęgniarki oraz Położne obchodzą swoje święto dnia 12 maja jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Do tej pory Pielęgniarze nie mają ustawowo wybranego dnia, w którym mogliby wspólnie świętować swoją przynależność do medycznej wspólnoty.

Zawód Pielęgniarza staje się coraz bardziej popularny i liczba mężczyzn wykonujących tę specjalność z roku na rok wzrasta. Aktualnie według danych GUS liczba pielęgniarzy w Polsce przekracza 9 tys. I stale rośnie.

Z tego powodu uważamy, że miłym gestem z Państwa strony, byłoby uznanie naszej prośby, o którą wnioskujemy.
Z poważaniem

Na stronach sejmu nie podano autora przedmiotowej petycji.

źródło: sejm.gov.pl

Czy popierasz petycję w sprawie ustanowienia Dnia Pielęgniarza?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto