Pielęgniarki – pełna treść wyroku o odszkodowaniu dla pielęgniarki LM i SM.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Pielęgniarki – pełna treść wyroku o odszkodowaniu dla pielęgniarki LM i SM.

Wyrok w sprawie odszkodowania dla pielęgniarki – cały tekst w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych

Od lat Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych prowadzi szeroką kampanię informacyjną na rzecz pielęgniarek i położnych, które poprzez zapisy siatki płac w podmiotach leczniczych, zostały zdegradowane do roli gorszych. Bowiem ustawa pielęgniarki i położne podzieliła na: gorsze i lepsze.

Gorszymi pielęgniarkami i zdecydowanie niżej opłacanymi zostały absolwentki LM oraz SM. Ich wynagrodzenia obecnie są niższe o 30% od osób zaszeregowanych w grupie 2. To jawna nierówność w zatrudnieniu. Dlatego zgodnie z polskim i europejskim prawem powyższym pielęgniarkom i położnym należy się odszkodowanie.

Od kilku tygodni w artykułach redakcyjnych omawiamy treść wyroku Sądu Okręgowego, który przyznał pielęgniarce odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Liczne artykuły w powyższym zagadnieniu dostępne są w aktualnościach w dziale pt. Odszkodowania dla pielęgniarek. Zachęcamy do ich lektury.

Treść wyroku dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej

Natomiast odpowiadając na liczne zapytania i wnioski użytkowników portalu, w najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, publikujemy cały wyrok w sprawie odszkodowania dla pielęgniarki.

Warto jeszcze podkreślić, że sam wyrok zawiera cenne informacje dla pielęgniarek, które także będą występować o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Jednak warto jeszcze skorzystać z licznych informacji oraz spostrzeżeń, które zamieszczamy w artykułach dotyczących przedmiotowego wyroku, w dziale odszkodowania dla pielęgniarek LM i SM.

Mamy nadzieję, że czytelnicy gazety – w numerze styczniowym – znajdą, oprócz samego wyroku także inne praktyczne informacje, które będą pomocne w napisaniu pozwu o odszkodowanie. Bowiem całe aktualne wydanie poświęcone jest przedmiotowemu zagadnieniu.

Dlatego zachęcamy pielęgniarki i położne do lektury branżowego miesięcznika, który jest wydawany od wielu lat. W formie papierowej oraz wydania elektronicznego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 29

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1102 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek - lista szpitali, które nie realizują ustawy.