Zarobki pielęgniarek w izbach szokują.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Zarobki pielęgniarek w izbach szokują.

Wynagrodzenia władz izby pielęgniarek

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych zwraca uwagę na wysokość wynagrodzeń władz izby pip. Zdaniem redakcji ich wysokość jest nieetyczna. Zarobki osób pełniących władzę w izbach pielęgniarskich powinny być ustalane nie przez same władze ale przez Zjazd Krajowy Pielęgniarek i Położnych.

Ustalenie przez radę naczelną izby zarobków przewodniczących okręgowych rad jest kuriozalne. W praktyce to panie przewodniczące same sobie ustalają wysokość płacy zasadniczej. Dlaczego? Bowiem skład rady naczelnej jest tak skonstruowany, że panie przewodniczące stanowią większość rady.

Dodatkowym elementem wynagrodzeń w izbach pielęgniarskich jest tzw. roczne wynagrodzenie. Trzynastka. Natomiast same pielęgniarki takiego składnika wynagrodzenia zostały pozbawione przed wielu latami.

Pielęgniarki komentujące wysokość wynagrodzeń decydentów w izbach zwracają uwagę, że są one finansowane ze ściąganych składek przez izbę. Składek obowiązkowych. Wiele z nich podkreśla, że gdyby nie ich obowiązkowość to nie dokładały by się dobrowolnie do finansowania izby. Dlaczego? Zdecydowana ich większość krytycznie ocenia sposób działania izby na rzecz personelu pielęgniarskiego.

Poniżej publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek w sprawie zarobków w izbach pielęgniarskich. Natomiast artykuł opisujący zasady wynagradzania w tej instytucji dostępny pod linkiem poniżej. Tekst o wynagrodzeniach: prezesa, przewodniczących oraz sekretarzy i skarbników przeczytało ponad 20 tys. użytkowników portalu.

Pielęgniarki o płacach władz izby pielęgniarek

Co Was zatem dziwi ta gratyfikacja? Przypomnijcie mi proszę… bo zapomniałam… Co te panie dla nas zrobiły, co wywalczyły? W czym pomogły?

Prezes – 29 319,84 PLN Sekretarz oraz skarbnik – 25 654,86 PLN – Okręgowe izby pielęgniarek i położnych Przewodnicząca – nie mniej niż – 18 324,90 PLN Skarbnik oraz sekretarz – nie mniej niż – 14 659,92 PLN. I panie mają 13 -stki? Nas ich pozbawiono lata temu….

Nic dodać nic ująć, dlaczego musimy płacić obowiązkowy haracz, nie otrzymując NIC w zamian.

Przy najbliższych wyborach do IZB, zacznijcie Panie i Panowie, wymagać i rozliczać a nie ,, liczyć „na ,,coś tam”. Stanowiska: przewodniczących, wice, skarbników, od dawien dawna, są ,,zawodem” na wieki wieków, proszę nie narzekać, tylko działać, tam są, przede wszystkim Wasze ciężko zarobione pieniądze. Wiem o czym napisałam. Pozdrawiam i zachęcam do działania.

Pielęgniarka: Szok szok szok. A my płacimy i nic z tego nie mamy. Zgroza

Powinny mieć uposażenie zgodnie z grupą.

Dlatego czas wybrać delegatów, którzy zmienią te skostniałe zasady. Wysokości uposażeń zależnych od najniższej pensji pielęgniarki a nie średniej krajowej. Wysokość składek w porównaniu z lekarzami. Kto to przyklepuje. Z roku na rok gorzej.

Czy jakiś prawnik nie chciałby się zająć haraczem ściąganym z nas za pozwolenie na pracę? Jesteśmy chyba jedynym zawodem, który płaci za to żeby, mógł wykonywać pracę. Nie liczy się czy masz studia czy nie, tylko czy opłacisz składki. Wtedy łaskawa Izba daje ci możliwość pracy.

Ja nie wiem czy to jest legalne, tak na chłopski rozum…

Jak w pielęgniarstwie ma być dobrze, jak pracownicy izb utrzymywani z naszych składek mają takie uposażenie? Czy to jest etyczne? To jest skandal. Panie wzajemnej adoracji.

A może panie z izb podzielą się pieniędzmi z pielęgniarkami, które nie dostały podwyżek zgodnie z siatką płac?

Za co panie w izbach mają dodatek stażowy. Przecież nie pracują w zawodzie. Nawet nie wiedzą jak wygląda obecnie praca pielęgniarki. A trzynastka za co. Pielęgniarki nie mają trzynastek.

Patologia, same ustalają sobie wynagrodzenia. Szkoda słów aby to komentować.

Teraz wiecie dlaczego tak długo czekacie na wybory, które i tak niczego nie zmienią…

źródło: Facebook pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 86

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8297 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek - lista szpitali, które nie realizują ustawy.