Pielęgniarki podzielone w sprawie Pana M.

Pielęgniarki komentują działalność Pana M…

W dniu 9 kwietnia 2024 roku na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieszczono treść komentarza, który zawiera poniższą tezę:

Obecna sytuacja jest spowodowana tylko i wyłącznie przez Pana Mielcarka, który na, bądź co bądź najpoczytniejszym portalu pielęgniarki.info.pl rozpętał burzę o tzw. kominy płacowe dla magisterek.

Zachowano oryginalną treść

Komentarz wzbudził prawie 200 komentarzy. Nie odnosząc się osobiście do treści komentarza (nastąpi to w stosownym czasie), postanowiłem poprosić czytelników pielegniarki.info.pl o ocenę zawartych w przedmiotowym komentarzu tez.

Użytkownicy pielegniarki.info.pl poprzez oddanie głosu w sondzie mieli (i nadal mają) możliwość wyrażenia swojego stanowiska. W sondzie [Czy popierasz tezy zawarte w powyżej cytowanym komentarzu?] są do wyboru poniższe odpowiedzi:

  • Zdecydowanie nie popieram
  • Nie popieram
  • To komentarz pielęgniarza płaskoziemca
  • Popieram
  • Zdecydowanie popieram

Jak się rozkładają głosy w ponad 24 godziny od publikacji sondy? Można sprawdzić to w artykule pt. Pielęgniarka – wszystko przez Pana M. Warto także przeczytać przedmiotowy komentarz i skorzystać z możliwości wyrażenia własnego stanowiska. Zapraszamy…

Natomiast poniżej zamieszczamy 5 komentarzy, które uzyskały największą liczbę reakcji pod postem informującym o omawianym zagadnieniu. Myślę, że taki dobór zacytowanych w oryginalnym brzmieniu komentarzy wypełnia znamiona bezstronnego zrelacjonowania sprawy.

Komentarz 1 – 72 reakcje

Jestem ze starej kadry pielęgniarskiej. Uzyskałam w drodze ciężkiej pracy to co trzeba. Wykształcenie – I i II st. studiów, specjalizację oraz lata pracy. A nieznaczne podwyżki dzięki udziałowi w zrywach pielęgniarskich. A było ich sporo. Czekałam 37 lat. I dalej muszę chodzić do sądu aby cokolwiek uzyskać finansowo. Albo tylko wyrok sądowy. Bo jak widać pieniędzy nie będzie. Jest to przykre. A te wszystkie krzyczące osoby pod egidą pana M. – zrobiły krecią robotę. I wiem, że nie jest ich dużo. Gdyby każda ze starszej kadry z pielęgniarek poszła na studia chociażby pierwszego stopnia i specjalizację to teraz byłaby siła grupy. Licząca się. Jest takie przysłowie o psie ogrodnika. Chyba pasuje jak ulał.

Komentarz 2 – 71 reakcji

Najłatwiej zwalić winę na Pana Mariusza! A to nie związki i izby narobiły bałaganu?! A nie obowiązuje Nas prawo pracy?! A niby dlaczego taka sama pracę Koleżanki mają wykonywać za mniejsze wynagrodzenie?! Może warto to przemyśleć.

Komentarz 3 – 39 reakcji

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że wie się coś, czego się nie wie. Bądźmy ponad nadętych maluczkich, którym się tylko wydaje, że posiedli większą mądrość i większą wiedzę od tych naprawdę WIELKICH.

Komentarz 4 – 39 reakcji

Zajadłość i ubóstwo intelektualne pana magistra wywołuje we mnie wątpliwość czy komentujący posiada wykształcenie wyższe, a jeżeli tak to z jakiej uczelni? Czyżby Kollegium Humanum?

Komentarz 5 – 33 reakcje

Słowa stara kadra z niewiedzą i że najzdolniejsze i najlepsze ze środowiska poszkodowane. No niestety kultura i szacunek nie idzie zawsze z tytułem niezależnie od wieku. A jeśli o stale przytaczanych nauczycieli, jest różnica w zarobkach ale nie połowy wynagrodzenia podstawowego. Nikomu nie chodzi o odebranie profitów za wykształcenie ale o rozsądek w widełkach płacowych. Niestety pracujemy na tych samych stanowiskach i robimy to samo. Jeśli zmieni się zakres obowiązków, taki prawdziwy jak w innych krajach, to będzie to miało sens. Teraz ustawa jest krzywdząca.

Zachowano oryginalne brzmienie

Źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych – 9 kwieetnia 2024 roku godz. 22.34

Chcesz wyrazić swoje zdanie w sprawie? Przeczytaj artykuł pt. Pielęgniarka – wszystko przez Pana M i zagłosuj w sondzie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 61

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze