Pielęgniarki powinny mieć umiejętność zdystansowania się od pracy zawodowej.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki powinny mieć umiejętność zdystansowania się od pracy zawodowej.

Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie

Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość.

„Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie, niemoc, nerwowość. Kiedyś góry mogłam przenosić. Wszystko mnie irytuje. Jestem wypalona. Gdybym miała wybór na pewno odeszłabym na emeryturę. Moją frustrację odczuwają wszyscy – rodzina, znajomi, pacjenci. Najgorsze że trudno nad tym zapanować.”

pielęgniarka

Opublikowaliśmy ją na naszym profilu na Facebooku. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły się pod postem.

  • Nasz zawód jest piękny tylko trzeba umieć z niego korzystać, nie użalać się nad sobą, brać życie pełnymi garściami i prace traktować z umiarem i czerpać z niej przyjemności. Są chwile słabości, lecz trzeba się do nich trochę umieć zdystansować. Głowa do góry i dalej walczyć.
  • Czujemy się tak, ponieważ przez wiele lat pracujemy w fatalnych warunkach. Jesteśmy po prostu przeciążone pracą… Brak nowych młodych pielęgniarek, czyli brak „wymiany’ pokoleniowej, biurokracja nas zalewa, zamiast z pacjentem siedzę nad dokumentacją, dyżury jednoosobowe i ogromna odpowiedzialność…I tak 30 lat, 35, 40.. Prawda czy może się mylę i pisze głupoty?
  • To efekt odpowiedzialnej, trudnej i ciężkiej pracy. Kilka dni wolnego, wyspać się, dobrze odpocząć i zrelaksować a z przyjemnością wrócisz do stałych obowiązków, bo nie każdy może być PIELĘGNIARKĄ.
  • To wszystko zależy z kim się pracuje, chodzi mi konkretnie o koleżanki, atmosferę, która jest tak ważna podczas wykonywania naszej bardzo odpowiedzialnej i wyczerpujące pracy. Jest coraz mniej pielęgniarek i położnych które odchodzą na emeryturę, a te które zostają są wykorzystywane na maksa i tu jest problem! Nasze przełożone niestety nie widzą tego problemu.. Tak jest bynajmniej w mojej pracy. Najważniejsze żeby im się zgadzało w grafiku i papierach. Zero poszanowania dla koleżanek, a kim one są? Też pielęgniarkami tylko na stanowiskach….

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1224 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekkie i wygodne torby bawełniane dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Torba do pracy dla pielęgniarek i położnych Codzienna praca pielęgniarki wymaga nie tylko wiedzy i zaangażowania, ale także praktycznych rozwiązań, które ułatwiają…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd badał czy pielęgniarki z większa wiedzą teoretyczną wykorzystują ją w praktyce zawodowej i przez to praca ich jest lepsza jakościowo.

2 min czytania
Jakie szpital przedstawił argumenty w obronie powyższej tezy? Czypielęgniarki z grupy 5 i 6 wykonują pracę o niższej jakości?Do jakich wniosków doszedł…
Aktualności

Przenoszenie pielęgniarek na inne oddziały - "nie jesteśmy pionkami na szachownicy".

1 min czytania
Pielęgniarka: Dlaczego lekarza internisty nie przesuniecie np. na oddział ortopedyczny i odwrotnie? Wypowiedź prezesa jednego ze szpitali na posiedzeniu komisji zdrowia rady…
Komentarze