Pielęgniarki – prawnik stwierdził z rozbrajającą szczerością.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – prawnik stwierdził z rozbrajającą szczerością.

Na posiedzeniu sejmowej komisji stwierdzono…

Środa Wielkopolska, 11 lipca 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok

Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

W dniu dzisiejszym na posiedzeniu plenarnym sejmu będzie pani uzasadniać obywatelski projekt ustawy autorstwa związku pip.

Jest rzeczą skandaliczną, że Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych firmuje projekt ustawy, która dyskryminuje… pielęgniarki i położne. Znamienny jest fakt, że powyższe potwierdza jeden z współautorów przedmiotowego projektu – radca prawny, który w dniu 5 lipca 2023 roku, na posiedzeniu sejmowej komisji, stwierdził z rozbrajającą szczerością:

Nie mamy przeprowadzonej procedury zmiany kompetencji, bo powiem szczerze, gdybyśmy mieli zrobione zadanie wykonane przez Ministerstwo Zdrowia i wydane rozporządzenie, które by mówiło – pielęgniarka i położna, która kończyła dawne szkoły może wykonywać to, to, to i to, natomiast osoba, która ma magistra i ma specjalizację może wykonywać dodatkowo to, to, to i to, to wtedy moglibyśmy w jakiś sposób uzasadniać – dobrze, ja pracuję na stanowisku gorzej płatnym, ale w zamian za to nie wykonuję części obowiązków. Osoba, która jest w 2 grupie ma większą odpowiedzialność, ma większe obowiązki.

OZZPiP musi wycofać się z kompromitującej ustawy. Powinien natomiast podjąć działania w celu ustawowego rozwiązania kwestii odszkodowań dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Tak, aby każda pielęgniarka z osobna nie musiała pozywać swojego pracodawcy o odszkodowanie.

Proszę o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Redaktor Naczelny
pielegniarki.info.pl
Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 67

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7907 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki i położne to szkolenie specjalistyczne mogą realizować wspólnie.