Pielęgniarki, przestańcie czytać Mielcarka.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Pielęgniarki, przestańcie czytać Mielcarka.

Pielęgniarki piszą do redakcji portalu pielęgniarek i położnych

Dzień dobry,

cały czas obserwujemy Pana Portal, bo tylko tu są zamieszczane informacje na temat nierównego traktowania pielęgniarek. Niestety związki i izby w tej kwestii działają jak działają… Jest Pan dla nich solą w oku, ciągle słyszymy: „przestańcie czytać Mielcarka”.

Pracuję w ….. i walczymy z dyrekcją o równe traktowanie. Zgłosiliśmy już sprawę odpowiednich organów i mamy ich odpowiedzi, że według dokumentacji i zeznań świadków wykonujemy te same obowiązki.

Teraz od pracodawcy mamy otrzymać nowe zakresy obowiązków. Obowiązki osób z tytułem magistra i specjalisty są sztucznie wytworzone i do podważenia.

Jesteśmy w kontakcie z prawnikiem i przymierzamy się do pozwu sądowego. Czekamy jeszcze na efekty pisma, które chcemy złożyć do dyrekcji w sprawie wyrównania płac. Zmierzając do sedna bardzo by nam pomogła sygnatura sprawy, którą Pan ostatnio opisuje na temat odszkodowania dla pielęgniarek po LM.

Bardzo dziękuję w imieniu swoim i moich koleżanek. Pana pomoc w działaniach na rzecz pielęgniarek jest nieoceniona.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Bardzo dziękujemy za korespondencje do redakcji. Podobnej treści otrzymujemy także od organizacji zakładowych Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

Sprawa radosnej twórczości pracodawców w zakresie preparowania nowych zakresów czynności dla pielęgniarek i położnych z tytułem magistra i specjalizacja jest znana od kilku miesięcy. O tym pisaliśmy w artykułach na portalu.

Natomiast trudno wyobrazić sobie sytuację, że pracodawcy będą fałszować dokumentację pracowniczą i datować ją z datą wsteczną. Bardzo ważną kwestią jest następujące zagadnienie. Czy pielęgniarka oddziałowa delegowała na pielęgniarki odcinkowe zadania do wykonywania i delegacje te były uwarunkowane posiadaniem przez daną pielęgniarkę tytułu licencjata, magistra lub specjalisty.

Warto zauważyć, że informacja w zakresie stanowiska pracy na jakim jest zatrudniona pielęgniarka jest zamieszczana na wielu dokumentach. Widnieje ono także między innymi na skierowaniach pracownika na… badania okresowe.

Kwestia okresu za jaki pielęgniarki i położne występują o odszkodowania to jest to okres od 1 lipca 2021 roku. Osoby, które złożą w styczniu 2023 roku pozwy wystąpią zapewne o odszkodowanie za okres 1 lipca 2022 do 31 grudnia 2022 rok.

Kwota odszkodowania będzie zróżnicowana w poszczególnych przypadkach. Zależna od składników wynagrodzenia wypłacanego w danym podmiocie leczniczym. Także od wysokości różnicy w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek i położnych LM i SM i innych pielęgniarek i położnych wykonujących tę samą pracę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie grudniowe.