Pielęgniarki, przestańcie czytać Mielcarka.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Pielęgniarki, przestańcie czytać Mielcarka.

Pielęgniarki piszą do redakcji portalu pielęgniarek i położnych

Dzień dobry,

cały czas obserwujemy Pana Portal, bo tylko tu są zamieszczane informacje na temat nierównego traktowania pielęgniarek. Niestety związki i izby w tej kwestii działają jak działają… Jest Pan dla nich solą w oku, ciągle słyszymy: „przestańcie czytać Mielcarka”.

Pracuję w ….. i walczymy z dyrekcją o równe traktowanie. Zgłosiliśmy już sprawę odpowiednich organów i mamy ich odpowiedzi, że według dokumentacji i zeznań świadków wykonujemy te same obowiązki.

Teraz od pracodawcy mamy otrzymać nowe zakresy obowiązków. Obowiązki osób z tytułem magistra i specjalisty są sztucznie wytworzone i do podważenia.

Jesteśmy w kontakcie z prawnikiem i przymierzamy się do pozwu sądowego. Czekamy jeszcze na efekty pisma, które chcemy złożyć do dyrekcji w sprawie wyrównania płac. Zmierzając do sedna bardzo by nam pomogła sygnatura sprawy, którą Pan ostatnio opisuje na temat odszkodowania dla pielęgniarek po LM.

Bardzo dziękuję w imieniu swoim i moich koleżanek. Pana pomoc w działaniach na rzecz pielęgniarek jest nieoceniona.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Bardzo dziękujemy za korespondencje do redakcji. Podobnej treści otrzymujemy także od organizacji zakładowych Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

Sprawa radosnej twórczości pracodawców w zakresie preparowania nowych zakresów czynności dla pielęgniarek i położnych z tytułem magistra i specjalizacja jest znana od kilku miesięcy. O tym pisaliśmy w artykułach na portalu.

Natomiast trudno wyobrazić sobie sytuację, że pracodawcy będą fałszować dokumentację pracowniczą i datować ją z datą wsteczną. Bardzo ważną kwestią jest następujące zagadnienie. Czy pielęgniarka oddziałowa delegowała na pielęgniarki odcinkowe zadania do wykonywania i delegacje te były uwarunkowane posiadaniem przez daną pielęgniarkę tytułu licencjata, magistra lub specjalisty.

Warto zauważyć, że informacja w zakresie stanowiska pracy na jakim jest zatrudniona pielęgniarka jest zamieszczana na wielu dokumentach. Widnieje ono także między innymi na skierowaniach pracownika na… badania okresowe.

Kwestia okresu za jaki pielęgniarki i położne występują o odszkodowania to jest to okres od 1 lipca 2021 roku. Osoby, które złożą w styczniu 2023 roku pozwy wystąpią zapewne o odszkodowanie za okres 1 lipca 2022 do 31 grudnia 2022 rok.

Kwota odszkodowania będzie zróżnicowana w poszczególnych przypadkach. Zależna od składników wynagrodzenia wypłacanego w danym podmiocie leczniczym. Także od wysokości różnicy w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek i położnych LM i SM i innych pielęgniarek i położnych wykonujących tę samą pracę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Zobacz jakie odszkodowanie sąd zasądził pielęgniarce LM i za jaki okres.