Pielęgniarki: to nie jest tak, że my możemy pracować na dwóch, trzech, czterech etatach.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Rzeszowie
Pielęgniarki: to nie jest tak, że my możemy pracować na dwóch, trzech, czterech etatach.


Lucyna Dargiewicz

Koleżanki i koledzy, witam Was bardzo serdecznie.

Drodzy Państwo, ja jestem byłą przewodniczącą, ale boli mnie serce jeżeli się źle dzieje, bo nigdy nam nikt nic nie dał, każdą złotówkę musieliśmy wyrwać, wywalczyć. Pracowałam 40 lat – zawsze tak było. Nie obwiniamy tylko jednych rządów, ale na litość Boską to nie pielęgniarki i położne, to władze publiczne są odpowiedzialne za bezpieczeństwo zdrowotne swoich obywateli! I to Państwo musicie to bezpieczeństwo zapewnić naszym obywatelom.

Proszę Państwa, to nie jest tak, że my możemy pracować na dwóch, trzech, czterech etatach. Proszę spojrzeć wkoło, to są osoby, które są wypracowane, ciężko pracowały przez swoje życie i nadal pracują na dwóch, trzech etatach. Dokąd one dadzą radę tak ciągnąć tę pracę?

Będąc przewodniczącą słyszałam, że poprawia się sytuacja, bo szkoły się otwierają, bo osoby idą do tych szkół uczyć się. Tak, to jest prawda – uczą się, tylko kończąc szkoły, wyjeżdżają, bo za 2 tys. w Polsce, czy za 3 nie chciały zostać. Pojechały dalej, za 8, za 12, za 16 tys. i za więcej. I dalej pojadą i Państwo nie zatrzymacie młodych dziewczyn, bo swobody unijne gwarantują swobodny przemarsz między granicami, w poszukiwaniu pracy i stworzeniu sobie, swoim dzieciom, swoim rodzinom godnych warunków do życia.

Wyłączyłam się już z działalności, odeszłam na emeryturę, mam rodzinę, problemy zdrowotne w tej rodzinie. Natomiast na zew przewodniczącej kraju, że potrzebuje wsparcia, jestem i będę zawsze z Wami i proszę zawsze wzywać.

Życzę Państwu, aby ta sytuacja, która trwa co najmniej od 40 lat, albo i więcej, od początku pielęgniarstwa, wreszcie się zmieniła, bo ucierpią na tym nie pielęgniarki i położne, one są świetnie wykształcone, pojadą za granicę – ucierpią na tym pacjenci, ucierpią obywatele, a Państwo jako rząd, jako przedstawiciele rządu jesteście odpowiedzialni za ludzi, którzy Was wybrali, i którzy Wam zaufali. Dziękuję bardzo.

Powyższe wystąpienie miało miejsce na manifestacji pielęgniarek i położnych w Rzeszowie w dniu 18 stycznia 2020 roku


Zobacz także:

Pielęgniarz: najpierw było to 2031 PLN a teraz 2215. Dają po 1200. A "reszta moja".

Praca dla 8 pielęgniarek – do wyboru: etat 4 500 PLN, kontrakt na rok 7 900 PLN. Praca od 1 lutego.

Pielęgniarki. Co powiedziała pani Ptok w Rzeszowie? Komentarz redakcji portalu.


https://sklep.pielegniarki.info.pl/

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze