Pielęgniarki udzielały porad a pacjenci podpisywali ustawę.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Pielęgniarki udzielały porad a pacjenci podpisywali ustawę.

Związek pielęgniarek OZZPiP zbiera podpisy pod projektem ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego

Związek OZZPiP przesłał do sejmu projekt ustawy o wynagradzaniu personelu w podmiotach leczniczych. Projekt ten mieni alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety to owieczka w wilczej skórze…

Przedmiotowy projekt dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Na fanpage’u regionu lubelskiego związku pielęgniarek zamieszczono następującą informację:

„Dzień z pielęgniarka i położną świętowaliśmy wśród mieszkańców Lublina. Wykonywaliśmy badania profilaktyczne, uczyliśmy jak udzielać pierwszej pomocy oraz samobadania. A nasze pielęgniarki oraz położne udzielały porad wszystkim zainteresowanym.

W zamian otrzymaliśmy od mieszkańców cenny prezent, czyli poparcie i podpisy pod naszym obywatelskim projektem ustawy. Dziękujemy!

Teraz zliczamy listy poparcia dla naszej inicjatywy”.

I jeszcze jeden interesujący aspekt…

Na profilu posła Michała Krawczyka pod poniższym postem zamieszczono komentarz…

„Wielki szacunek dla Pana, że ze wszystkich zaproszonych posłów, Pan jeden nie odmówił udziału. Bardzo dobrze to o Panu świadczy jako osobie, która zawdzięcza mandat posła właśnie obywatelom ale jednocześnie pokazuje, jak daleko w tyle pozostali Pana Koledzy i Koleżanki z pracy mają obywateli. Biorąc pod uwagę jeszcze jedną rzecz, że wczoraj był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to taki stan rzeczy jest zwykłym skandalem. Jednak Pan się pojawił i za to naprawdę ogromne brawa”.

Warto jednak mieć świadomość, że pan poseł Michał Krawczyk brał udział w głosowaniu w dniu 28 maja 2021 roku nad przyjęciem w całości projektu ustawy pt. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. W brzmieniu obowiązującym do dnia dzisiejszego!

Jak głosował pan poseł? Za!

Kurtyna…

Dlaczego ponad 3,2 tys. osób podpisało petycję od dnia 14 marca 2023 roku? Wyjaśniamy…

UWAGA!!! Nadal trwa podpisywanie petycji do pani Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec zapisów projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek, która została skierowana do sejmu…

Projekt ustawy skierowany przez OZZPiP do sejmu mieni alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety to owieczka w wilczej skórze…

Projekt ten dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Pielęgniarka: dosyć dzielenia pielęgniarek na lepsze i gorsze!

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 21

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Najwyższe standardy kształcenia - nauka, praktyka, innowacje.

2 min czytania
Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na rok akademicki 2024/25. Dynamiczny rozwój to podstawa strategii uczelni przy Bobrowieckiej 9, w Warszawie. W ciągu…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Komentarze
×
Aktualności

Polskie pielęgniarki o plusach i minusach migracji do pracy za granicę.