Pielęgniarki w grupie mają tę samą postawę. Wyrównano "kominy płacowe".

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki w grupie mają tę samą postawę. Wyrównano "kominy płacowe".


Pielęgniarki – wysokość wynagrodzeń zasadniczych 

Związki zawodowe pielęgniarek i położnych podpisały porozumienie z dyrekcją SP ZOZ w Parczewie odnośnie podwyżki wynagrodzeń. Pracownice parczewskiego szpitala zarobią od 50 do 100 zł więcej miesięcznie.

Aneks podpisany 20 lutego pomiędzy dyrektorem Januszem Hordejukiem do porozumienia z 1 października 2019 r., z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych reprezentowanym przez przewodniczącą zarządu Agatę Lipko, mówi, że pracownicy nieposiadający specjalizacji w grupie zawodowej pielęgniarek i położnych, którzy otrzymali od 1 września 2019 r. wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 1300 zł brutto i jednocześnie na dzień 31 grudnia 2019 r. ich wynagrodzenie zasadnicze było niższe od kwoty 3150 zł brutto, otrzymają wzrost wynagrodzenia do 3150 zł brutto.

Jakie wynagrodzenia zasdnicze mają pielęgniarki z tytułem magista oraz posiadające specjalizację? Czytaj w artykule pt.: Podwyżki dla pielęgniarek parczewskiego szpitala, opublikowanym na portalu – Tygodnika Wspólnota Parczewska

Dyrektor szpitala: Pieniądze, które otrzymujemy z NFZ na wypłaty, były rozdzielane po równo, i dlatego były rozbieżności płacowe. Teraz doprowadziliśmy do tego, że w każdej grupie są jednakowe pobory, bo to były zaległości od lat. Od 1 stycznia daliśmy podwyżki od 50 do 100 zł do wynagrodzenia zasadniczego, a nie w ramach dodatków.

Czytaj więcej w artykule Podwyżki dla pielęgniarek parczewskiego szpitala.

źródło: Tygodnik Wspólnota Parczewska

Wybrał: Mariusz Mielcarek Zobacz także:

Pielęgniarki – dzielenie leków (skutki uboczne) – kilka refleksji.

Praca dla pielęgniarki. Od 4 500 zł. brutto. Wymagania: wyższe (w tym licencjat).

NFZ o wynagrodzeniach pielęgniarek. "Wygasające rozporządzenie" 30 kwietnia.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze