Pielęgniarki – wpływ zmiennych na adaptację zawodową.

1 min czytania
AktualnościBadania w pielęgniarstwiePraktyka zawodowa
Pielęgniarki – wpływ zmiennych na adaptację zawodową.

Badania w pielęgniarstwie

Poniżej publikujemy ankietę studentki II roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na temat oceny wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową pielęgniarek i pielęgniarzy.

„Szanowni Państwo,

Nazywam się Weronika Jażdżewska. Jestem pielęgniarką pracującą w jednym z wrocławskich szpitali oraz studentką II roku II stopnia pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W momencie rozpoczęcia pracy zauważyłam osobiście, jak i z relacji koleżanek/kolegów jakim problemem w podmiotach leczniczych jest prawidłowa przeprowadzona adaptacja zawodowa wśród pielęgniarek i pielęgniarzy, a czasem jej całkowity brak. W związku z chęcią poznania sytuacji w Polsce dotyczącej adaptacji zawodowej pielęgniarek i pielęgniarzy, oceny wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową a także oceny stresu wśród pracowników prowadzę badanie na ten temat. Celem badań jest napisanie pracy magisterskiej na temat: „Ocena wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową pielęgniarek i pielęgniarzy” oraz prowadzenie w przyszłości dalszych badań, bardziej szczegółowych w tym zakresie. Celem przyszłościowym pracy jest stworzenie zaleceń lub procedury dotyczącej adaptacji zawodowej pielęgniarek i pielęgniarzy dla miejsc zatrudniających pielęgniarki oraz pielęgniarzy.

Badanie polega na wypełnieniu kwestionariusza. Zawiera on pytania dotyczące sytuacji socjodemograficznej, pytania odnośnie adaptacji zawodowej oraz stresu odczuwanego w miejscu pracy. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje ok. 5-7 minut. Skierowane jest dla osób posiadających prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza, oraz które wykonują zawód pielęgniarki/pielęgniarza nie dłużej niż 2 lata.

Badanie jest w pełni dobrowolne i anonimowe. W każdej chwili możliwa jest rezygnacja z udziału w badaniu.  Zebrane dane posłużą wyłącznie do celów naukowych.

Dziękuje za udział w badaniu,
Weronika Jażdżewska
Studentka II roku II stopnie pielęgniarstwa
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu”

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1043 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: teorie pielęgniarstwa pomagają mi, aby pracę wykonywać rzetelnie.

1 min czytania
Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku, który został…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka a bezpieczeństwo pacjenta.

1 min czytania
Literatura dla pielęgniarek i położnych Bezpieczeństwo pacjentów ma zasadnicze znaczenie dla świadczenia wysokiej jakości opieki, która powinna być skuteczna, bezpieczna, terminowa, sprawiedliwa,…
AktualnościPraktyka zawodowaSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Nowa specjalizacja dla pielęgniarek. Tylko z tytułem magistra.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia szacuje, że jest zapotrzebowanie na 300 pielęgniarek z nową specjalizacją… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia fragment dyskusji na…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOferty pracyWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - szpital nie punktuje tytułu magistra.