Pielęgniarki – wpływ zmiennych na adaptację zawodową.

1 min czytania
AktualnościBadania w pielęgniarstwiePraktyka zawodowa
Pielęgniarki – wpływ zmiennych na adaptację zawodową.

Badania w pielęgniarstwie

Poniżej publikujemy ankietę studentki II roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na temat oceny wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową pielęgniarek i pielęgniarzy.

„Szanowni Państwo,

Nazywam się Weronika Jażdżewska. Jestem pielęgniarką pracującą w jednym z wrocławskich szpitali oraz studentką II roku II stopnia pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W momencie rozpoczęcia pracy zauważyłam osobiście, jak i z relacji koleżanek/kolegów jakim problemem w podmiotach leczniczych jest prawidłowa przeprowadzona adaptacja zawodowa wśród pielęgniarek i pielęgniarzy, a czasem jej całkowity brak. W związku z chęcią poznania sytuacji w Polsce dotyczącej adaptacji zawodowej pielęgniarek i pielęgniarzy, oceny wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową a także oceny stresu wśród pracowników prowadzę badanie na ten temat. Celem badań jest napisanie pracy magisterskiej na temat: „Ocena wpływu wybranych zmiennych na adaptację zawodową pielęgniarek i pielęgniarzy” oraz prowadzenie w przyszłości dalszych badań, bardziej szczegółowych w tym zakresie. Celem przyszłościowym pracy jest stworzenie zaleceń lub procedury dotyczącej adaptacji zawodowej pielęgniarek i pielęgniarzy dla miejsc zatrudniających pielęgniarki oraz pielęgniarzy.

Badanie polega na wypełnieniu kwestionariusza. Zawiera on pytania dotyczące sytuacji socjodemograficznej, pytania odnośnie adaptacji zawodowej oraz stresu odczuwanego w miejscu pracy. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje ok. 5-7 minut. Skierowane jest dla osób posiadających prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza, oraz które wykonują zawód pielęgniarki/pielęgniarza nie dłużej niż 2 lata.

Badanie jest w pełni dobrowolne i anonimowe. W każdej chwili możliwa jest rezygnacja z udziału w badaniu.  Zebrane dane posłużą wyłącznie do celów naukowych.

Dziękuje za udział w badaniu,
Weronika Jażdżewska
Studentka II roku II stopnie pielęgniarstwa
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu”

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1248 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd pielęgniarce przyznał 40 tys. odszkodowania.