Pielęgniarki – współczynniki pracy, zembalowe w 2021 – spotkanie z ministrem.

1 min czytania
AktualnościDodatki
Pielęgniarki – współczynniki pracy, zembalowe w 2021 – spotkanie z ministrem.


Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych informuje

4 września 2020 roku na stronie facebookowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych opublikowana została wypowiedź przewodniczącej związku.

Pani Krystyna Ptok informuje o posiedzeniu Zarządu Krajowego dotyczącym problemów środowiska zawodowego w całym kraju oraz podsumowania porozumienia zawartego w 2018 r. 

Postulaty do Ministra Zdrowia

Na posiedzenie Zarządu zaproszony został nowy Minister Zdrowia, pan Adam Niedzielski. Przekazane zostały mu gratulacje z powodu objęcia wymagającej funkcji, dodatkowo w tak trudnym okresie. Ponadto minister otrzymał od związku jedenaście pilnych postulatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych do załatwienia. 

Wzrost wynagrodzeń, współczynniki pracy, normy zatrudnienia

Główny postulat dotyczy utrzymania w kolejnym roku wzrostu wynagrodzeń wynikających z realizacji tzw. „ustawy zembalowej”. Kolejnymi poruszanymi sprawami są: niezadowolenie środowiska zawodowego z nowych współczynników, realizowanie norm zatrudnienia w niewłaściwy sposób w wielu jednostkach. Innym postulatem jest podnoszony od początku pandemii wniosek o dodatki do wynagrodzeń dla pracujących z Covid-19. Takie premie wypłacane są w innych przypadkach, takich jak policja, straż graniczna czy nauczyciele, czego nie można powiedzieć o ochronie zdrowia (ponieważ środki dla szpitali nie zawsze są przeznaczane na gratyfikację pracowników). 

Reakcja Ministra Zdrowia

Po więcej szczegółów przewodnicząca zaprasza do zapoznania się z treścią pisma, które otrzymał Minister Zdrowia. Z odpowiedzi Adama Niedzielskiego związek dowiadział się, iż planowane jest posiedzenie zespołu do spraw ochrony zdrowia oraz wskazany zostanie termin rozmów z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych.

Pierwszy numer Gazety Związkowej Pielęgniarek

Na koniec Krystyna Ptok przedstawia pierwszy numer Gazety Związkowej. Tematy poruszane w tym wydaniu to m.in. obliczanie podwyżek od lipca 2020r., działania związku w czasie pandemii, pisma kierowane do Ministra Sprawiedliwości czy relacja z protestu w Rzeszowie. Przewodnicząca serdecznie zaprasza do zapoznania się z treścią pierwszego numeru nowego kwartalnika. 

Jak oceniacie działania Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych opisywane przez panią przewodniczącą związku?

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze