Pielęgniarki: zembalowe "włożone do wyceny procedur". Jak to będzie wyglądało?

1 min czytania
Aktualności


Wynagrodzenia pielęgniarek 

Poseł Elżbieta Gelert powiedziała na sejmowej komisji zdrowia w dniu 8 stycznia 2020 roku:

(…) 

Panie ministrze, pytanie odnośnie do kadr medycznych, ale właściwie odnośnie do tego, co się zadziało w roku 2019, czyli de facto zupełnego przeszacowania… Nie wiadomo, kto, ile zarabia – niektórzy dostali, niektórzy nie dostali. Zmuszacie państwo szpitale do tego, żeby dawały pieniądze, bo ponoć mają, więc muszą dawać tym, co nie są pielęgniarkami.

Pytanie jest takie: ponieważ jest tzw. zembalowe, czyli w tej chwili osobny pasek dla pielęgniarek, osobny pasek dla ratowników medycznych, jak długo to będzie trwać? Czy zakładają państwo, że zostanie to włożone do wyceny procedur? Jak to będzie wyglądało i kiedy, ewentualnie, państwo macie zamiar to zrobić?

źródło: sejm.gov.pl


Zobacz także:

Pielęgniarz: najpierw było to 2031 PLN a teraz 2215. Dają po 1200. A "reszta moja".

Praca dla 8 pielęgniarek – do wyboru: etat 4 500 PLN, kontrakt na rok 7 900 PLN. Praca od 1 lutego.

Pielęgniarki. Co powiedziała pani Ptok w Rzeszowie? Komentarz redakcji portalu.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze