Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego

Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i położnych lubiany lub nie pochód pierwszomajowy, który był obowiązkowy w czasach Liceum Medycznego. Zobacz poniżej wspomnienia i zdjęcia pielęgniarek, które miały okazję w nich uczestniczyć.

 • Uwielbiałam chodzić na pochód pierwszomajowy będąc w LM. Byłam bardzo dumna, że uczę się na pielęgniarkę. Kiedy pod chodziłyśmy do trybuny, pan, który komentował cały pochód mówił, “Proszę Państwa, a oto pojaśniało przed naszymi trybunami. Idą dziewczęta z liceum medycznego.” A my machałyśmy tulipankami, aż ciarki miałam na plecach.
 • Wszyscy uczestniczyliśmy w pochodach pierwszomajowych. Mimo, że był to obowiązek pozostają wspomnienia.
 • Tak, to były czasy. Przez pięć lat liceum co roku bez względu na pogodę. W piątej klasie było zimno i padał śnieg a my na cebulkę.
 • Wspominam to z sentymentem, a po pochodzie zaliczane były lody..
 • To były piękne czasy, pielęgniarstwo było wspaniałe, inne niż teraz, możecie tylko żałować…
 • My (LM, Szczecin, 1966-1971) też chodziłyśmy w tych pochodach. I chociaż był to przymus (realia tamtych czasów), to my byłyśmy dumne maszerując w naszych szarych mundurkach z białymi kołnierzykami i mankietami i czepkiem na głowie.
 • Jestem dumna ze chodziłam w takich pochodach
 • Oczywiście uczestniczyłam i byłam z tego bardzo dumna. Na trybunach klaskano nam jak przechodziłyśmy w tych czepkach i mundurkach.
 • Sam przemarsz przed trybuną w centrum miasta to jeszcze, ale trzeba było przejść piechotą z innej dzielnicy.. Masakra..

Oklaski przy przemarszu pielęgniarek, gwar, muzyka…

 • Jak pamiętam nie chciałam brać udziału w pochodzie pierwszomajowym, ale po za tym było świetnie. Z perspektywy czasu stwierdzam że pierwszy maja to dzień martwy, nic się nie dzieje, na ulicach tylko flagi. Było wesoło, gwarnie, stragany, muzyka, wata cukrową. A dzisiaj przejeżdżam przez miasto i cisza. Jednak wolę tamten czas.
 • Oczywiście nie lubiłam, ale był przymus. Wszyscy mówili strzykawki idą, ale ładnie wyglądałyśmy
 • Liceum Medyczne Szczecin cudnie wyglądałyśmy w szarych mundurkach i białych bawetach, a za nami szli chłopcy ze szkół morskich w mundurach. Miło to wspominam
 • Kiedyś było to obowiązkowe, kiedy ja chodziłam do liceum, a było to dawno temu. Świdnica 1972-77. Pozdrawiam wszystkie koleżanki z LM
 • Tak, też chodziłam bo to było obowiązkowe, ale robiłyśmy to z ochotą. Ten przemarsz był taki ekscytujący przy oklaskach. Poza tym wyglądałyśmy bardzo ładnie w mundurkach. LM Sanok.
 • Pewnie że chodziłam, lubiłam a po pochodzie piknik na zielonej trawie. Każdy coś przyniósł i dokupiliśmy też bo rzucili. Było super
Po pierwszomajowym pochodzie. LM Łuków – rocznik 81-86.

Komentarz pod zdjęciem: “Też pamiętam pochody 1 majowe. Gdy dochodziłyśmy do trybuny pan który komentował cały pochód mówił: “I oto proszę państwa pojaśniało przed naszymi trybunami. Idą dziewczęta z liceum medycznego”. Ciarki były na plecach. Z jakim sentymentem to wspominam…”

Dołącz do naszej grupy na Facebooku “Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!” i podziel się swoimi wspomnieniami.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 9

Bądź pierwszym, który oceni wpis

208 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineNowa siatka płac

Pielęgniarka specjalistka, a absurdy siatki płac.