Pielęgniarki z grupy 2 złożyły wezwania do zapłaty. 80 osób.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki z grupy 2 złożyły wezwania do zapłaty. 80 osób.

Pielęgniarki z grupy 2 – zostałyśmy zdegradowane

Zofia Trelewicz, Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej przypomina, że oczekiwane podwyżki w środowisku pracowników ochrony zdrowia reguluje ustawa z dnia 8 czerwca 2017 roku z uwzględnieniem ustawy z dnia 26 maja 2022 roku.

We wszystkich szpitalach naszego regionu pracownicy otrzymali podwyżki zgodnie z ustawą, tylko Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej nie wprowadził podwyżek zgodnie z zapisami prawa. Do 30 czerwca 2022 r. uznawano najwyższe posiadane kwalifikacje zawodowe pielęgniarek i położnych, od 1 lipca 2022 r. już nie. Tłumacząc się dyscypliną finansową dyrekcja szpitala zdegradowała pielęgniarki i położne z najwyższymi kwalifikacjami, wprowadzając im zaniżone podwyżki wynagrodzenia – mówi przewodnicząca.

Pielęgniarki składają wezwania do zapłaty i wypowiedzenia

Nie mogło się to nie spotkać z reakcją. Około 80 pielęgniarek i położnych złożyło wezwanie do wyrównania wynagrodzenia zgodnie z ustawą. Jak podaje przewodnicząca, pierwsze osoby złożyły też wypowiedzenia z pracy w związku z zaniżonym wynagrodzeniem.

– Na moje ręce wpłynęło ponadto 60 wypowiedzeń z pracy. Grozi do zaburzeniem pracy szpitala. Trudno się dziwić, że pielęgniarki i położne szykują się do zmiany miejsca pracy, aby móc uzyskać wynagrodzenie adekwatne do swoich kwalifikacji zawodowych, przewidziane w ustawie – nie kryje przewodnicząca.

I podkreśla, że wobec ryzyka znacznego niedoboru pielęgniarek i położnych funkcjonowanie szpitala może zostać ograniczone. Nie wiadomo w jakim stopniu, ale zapewne odczują to pacjenci miasta i okolic.

Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl

źródło: https://www.bielsko.info.
Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: Zabraknie pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim? Placówka uspokaja.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.2 / 5. Ilość głosów: 64

Bądź pierwszym, który oceni wpis

465 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Płace pielęgniarek – kolejny pomysł z piekła rodem.