Pielęgniarki z Ukrainy – wolnoamerykanka dyrektorów.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-linePielęgniarki z Ukrainy
Pielęgniarki z Ukrainy – wolnoamerykanka dyrektorów.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

W ostatnim czasie, w związku z sytuacją za naszą granicą, liczne artykuły na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych dotyczą pielęgniarek – uchodźców z Ukrainy. W związku z tym, iż w kwestii zatrudniania pielęgniarek z Ukrainy panuje totalny chaos oraz wolnoamerykanka uprawiana przez kadrę zarządzającą podmiotami leczniczymi, poruszyliśmy również ten temat w najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 10.

Jedni dyrektorzy uważają, że pielęgniarka z Ukrainy już w trakcie procedury uzyskania warunkowego prawa wykonywania zawodu pielęgniarki – może już wykonywać zawód pielęgniarki. To totalna bzdura.

Inni dyrektorzy pielęgniarki zza wschodniej granicy chcą zatrudnić na stanowisku – asystentki pielęgniarki. Cudownie! Jak można zatrudnić pracownika jako wykonującego zawód – asystent pielęgniarki – który nie istnieje?

Ten totalny szum informacyjny podsycają nieodpowiedzialne informacje przekazywane przez ministerstwo zdrowia. Jedną z takich informacji publikujemy w bieżącym numerze Gazety.

Czytaj więcej w tej sprawie w e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link. Dostęp do e-wydania gazety jest bezpłatny.

Pozostałe tematy kwietniowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Liczba niezaszczepionych pielęgniarek i położnych

Jedni dyrektorzy zwalniają niezaszczepionych pracowników, inni wstrzymują się z podejmowaniem ewentualnych sankcji. Jedni i drudzy opierają swoje postępowanie na tym samym rozporządzeniu. Tylko, że jakość tego rozporządzenia jest na takim poziomie, że każdy z dyrektorów inaczej je interpretuje.

Projekt ustawy z nową siatką płac

Po pięciu miesiącach prac nad nową siatką płac, która ma obowiązywać od 1 lipca 2022 roku, ministerstwo zdrowia ogłosiło projekt nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Ponad 3 tysiące miejsc na bezpłatnych specjalizacjach

W dniu 13 grudnia 2021 roku minister zdrowia ogłosił, że na dofinansowanych specjalizacjach dla pielęgniarek i położnych w roku 2022 będzie 2525 miejsc szkoleniowych. Dofinansowanie jednego miejsca szkoleniowego wyniesie 3950 PLN. Kwota na prowadzenie dofinansowanych specjalizacji to 10 milionów PLN.

Technika wykonywania iniekcji domięśniowych

Pielęgniarka i położna realizując zlecenie lekarskie w zakresie podawania leków ma obowiązek zapoznać się z informacjami producenta leku, zamieszczonymi w charakterystyce produktu leczniczego jak również w ulotce i stosować zalecenia producenta. Nie zawsze interakcje zachodzące pomiędzy lekami są widoczne.

Opiekun medyczny asystentem pielęgniarki?

Poseł do ministra: Podmioty prowadzące niepubliczne szkoły policealne sygnalizują, że wprowadzone niedawno z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki zmiany w systemie kształcenia opiekunów nie są w pełni korzystne dla efektów kształcenia i nie zostały powiązane ze zmianą statusu tej grupy zawodowej.

Czytaj więcej w e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1102 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – awantura o szpitalne łóżko.