Pielęgniarki – zatrudnienie pielęgniarek z Ukrainy jest szansą.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy
Pielęgniarki – zatrudnienie pielęgniarek z Ukrainy jest szansą.

Szpitale zatrudnią ukraińskie pielęgniarki

W minionym tygodniu informowaliśmy na Portalu, że pojawiły się pierwsze apele dyrektorów szpitali o możliwości zatrudnienia pielęgniarek-uchodźców z Ukrainy w szpitalach. Więcej w tej sprawie przeczytasz w poniższym artykule.

W dniu 5 marca opublikowaliśmy także post na Facebooku, pod którym wywiązała się dyskusja i zostało zamieszczonych wiele opinii pielęgniarek na temat zatrudnienia Ukrainek. Publikujemy wizerunek postu.

Opinie pielęgniarek o zatrudnieniu pielęgniarek w szpitalach

Poniżej wybrane komentarze pielęgniarek, które za dobry pomysł uważają zatrudnienie pielęgniarek z Ukrainy.

  • Powiem tak, pragnę, żeby dziewczyny przyszły do pracy do naszych szpitali, chociażby jako opiekunki i bardzo im współczuję. Pomijając wojnę to, współczuję im tego ile nauki przed nimi! Przede wszystkim język i pisownia (nasza gramatyka i ortografia to przecież koszmar dla cudzoziemców) te wszystkie kursy i papiery, uprawnienia do każdej pierdoły… Ale one są twarde i pracowite dadzą radę! A my będziemy może kiedyś w końcu mogły wykorzystać urlop, wtedy gdy chcemy i jak chcemy i pójść na zasłużoną emeryturę..
  • Dziewczyny niech pracują… Najpierw może, jako pomoc pielęgniarki, dopóki nie zobaczą, jak u nas praca wygląda. Być może mają większe umiejętności, niż nie jedna z nas.
  • Może w końcu skończą się braki kadrowe… Te pielęgniarki z Ukrainy uciekły przed wojną. Straciły domy, prace, wszystko. Dlatego dlaczego mają iść pracować na kasie w sklepie, jak mogą kontynuować pracę w swoim zawodzie i wspomóc polskie pielęgniarki.
  • Niech pracują, ale powinny znać polski język, aby potrafiły porozumieć się z pacjentami.
  • Niejedna z nas pielęgniarek wyjeżdżała za granicę do pracy i wtedy oczekiwaliśmy, że będziemy traktowane z szacunkiem, zrozumieniem, spotkamy się z pomocą. Dzisiaj, gdy to my możemy pomagać oburzamy się, że Ukrainki mają być zatrudniane w naszych szpitalach. Przepraszam, czy Ukrainiec to gorszy gatunek człowieka? Teoretycznie pomagać chcemy, padają słowa współczucia, wiele osób przy zdjęciach profilowych ma nakładkę z flagą Ukrainy, ale gdy padła propozycja realnej, konkretnej pomocy to wszyscy umywamy ręce…
  • Jeżeli myślicie, że wszystkie pielęgniarki z Ukrainy spakowały się i uciekły za granicę to się mylicie. Wiele zostało bo uznało, że tak trzeba, że tam będą potrzebne. Wiele zostało bo tak samo jak u nas zostały powołane na podstawie książeczki wojskowej. Prawo rezygnacji miały tylko te posiadające naprawdę małe dzieci. Te dzieci muszą iść do przedszkola/żłobka, żeby te osoby poszły do pracy. Spokojnie 2/3 pielęgniarki z Ukrainy na szpital nie spowodują, że nam zabraknie pracy, uchodźcy są lokowani po różnych województwach, by było łatwiej się nimi zająć, dodatkowo spora ilość pojechała dalej np. do Niemiec. W razie przyjmowania rannych z Ukrainy posiadanie takiej koleżanki na oddziale będzie skarbem. I pamiętajcie dzisiaj one jutro my.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 45

Bądź pierwszym, który oceni wpis

370 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka przepracowała 40 lat. Jakie ma refleksje?