Pielęgniarki, zatrudnimy Was – dyrektor do ukraińskich uchodźców.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy
Pielęgniarki, zatrudnimy Was – dyrektor do ukraińskich uchodźców.

Szpital apeluje do ukraińskich pielęgniarek – uchodźców

Przytaczamy treść artykułu z e-sochaczew.pl autorstwa redaktor Dominiki Myszkowskiej z dnia 2 marca 2022 roku.

Szpital Powiatowy w Sochaczewie angażuje się w pomoc osobom z Ukrainy. Osobom mającym specjalne zaświadczenia lub dokumenty podróży wystawione od 24 lutego przysługuje darmowa opieka zdrowotna. Jednostka szpitala chce pójść dalej. Jest apel do przybywających do naszego miasta pielęgniarek.

Sochaczewski Szpital Powiatowy oferuje pomoc w znalezieniu zatrudnienia w placówce. Pielęgniarki, które przybyły do naszego miasta mogą zgłaszać się do placówki, gdzie mogą otrzymać nie tylko ofertę pracy, ale i wszelką pomoc związaną z przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia wykonywania zawodu w naszym szpitalu. Wszelkich informacji udziela Wiesława Załuska.

Zainteresowanym zatrudnieniem w Polsce pokryję koszty związane z przetłumaczeniem niezbędnych dokumentów przez tłumacza przysięgłego celem złożenia dokumentów do Ministerstwa Zdrowia i uzyskania prawa wykonywania zawodu pielęgniarki oraz pomogę w załatwianiu wszelkich spraw i formalności związanych z zatrudnieniem, oraz pobytem w Polsce.

Szpital w Sochaczewie

Jeśli macie wiedzę o osobie poszukującej pracy w zawodzie pielęgniarka warto przekazać tą informację. To bardzo ważne.

źródło: e-sochaczew.pl – Dominika Myszkowska

Szpital zapewni zakwaterowanie ukraińskim uchodźcom – pielęgniarkom

Natomiast bialystokonline.pl w artykule Pani redaktor Justyny Fiedoruk z dnia 3 marca 2022 roku informuje, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zatrudni pielęgniarki z Ukrainy. Oferuje również zakwaterowanie w pokojach pracowniczych.

Staramy się myśleć długoterminowo – tłumaczy dr hab. Jan Kochanowicz, dyrektor USK. – Teraz jest dużo chętnych do pomagania. Ale nie wiemy, co będzie za miesiąc czy dwa. Ci ludzie będą potrzebować pracy, pieniędzy, by normalnie żyć, by utrzymać swoje rodziny. A procedury uzyskiwania pozwoleń – choć i tak są skrócone – trochę trwają. My jako szpital również jesteśmy nastawieni na to, że przy tak dużym napływie osób z Ukrainy, to tylko kwestia czasu, kiedy będziemy musieli im udzielać pomocy medycznej. I będziemy potrzebować specjalistów porozumiewających się w języku ukraińskim.

źródło: bialystokonline.pl – Justyna Fiedoruk

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 29

Bądź pierwszym, który oceni wpis

628 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Pielęgniarki bez szczepień niedopuszczone do pracy. Bez wynagrodzenia.