Polskie pielęgniarki dla pielęgniarek z Ukrainy.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy
Polskie pielęgniarki dla pielęgniarek z Ukrainy.

Zbiórka organizowana przez Izbę Pielęgniarek i Położnych

W czwartkowym artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pt.: Jestem pielęgniarką. Wracam na Ukrainę. informowaliśmy o zbiórce na rzecz pokrzywdzonych działaniami wojennymi obywateli Ukrainy, prowadzoną przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Jak informowaliśmy, potrzebne są: artykuły żywieniowe z długim terminem przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, odzież, koce, kołdry, pościel, zabawki dla dzieci. Wszystkie powyższe artykuły można dostarczać do siedziby Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (ul. Żelazna 59 VII piętro w Warszawie) od poniedziałku do czwartku w godzinach 8-16, w piątek do godziny 15.

Pomoc dla ukraińskich szpitali

Należy zaznaczyć również, że także ukraińskie szpitale potrzebują pomocy. Warszawska Uczelnia Medyczna organizuje zbiórkę darów dla szpitala onkologicznego w Iwano-Frankowsku, w Ukrainie. Część z nich będzie na miejscu przekazywana do Kijowa.

Jak informuje WUM bardzo potrzebne są środki opatrunkowe: bandaże, gaza, gaziki, chusty trójkątne, plastry opatrunkowe, a także leki przeciwbólowe, compacty, materiały higieny osobistej, baterie, latarki.

Uwaga! WUM nie zbiera odzieży.

Powyżej wymienione rzeczy przyjmujemy od 1 do 9 marca w siedzibie Warszawskiej Uczelni Medycznej, przy ul. Bobrowieckiej 9 (dolny Mokotów), w dziekanacie uczelni (Bud. A, pok. A-110).

Sytuacja dotyczy szpitali, jak i przychodni w całej Ukrainie

Jak podaje raportcsr.pl, z ukraińskich szpitali spływają kolejne listy pilnych potrzeb.

– Brakuje opatrunków, środków zabezpieczających personel medyczny, worków na krew. Sytuacja nie dotyczy tylko najbardziej wrażliwych miejsc w kraju, w tym momencie nie ma znaczenia, czy mówimy o dużym szpitalu czy przychodni – braki są wszędzie.

Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej

źródło: raportcsr.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

628 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Niezaszczepiona pielęgniarka zwolniona. Zobacz treść wypowiedzenia.