Pielęgniarki zostały zlekceważone w sejmie.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki zostały zlekceważone w sejmie.

Nowa większość sejmowa lekceważy pielęgniarki…

Sejmowa komisja zdrowia w planie pracy komisji zapisała:

Styczeń – rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Niestety komisja pod przewodnictwem posła Bartosza Arłukowicza zlekceważyła pielęgniarki. Nie zrealizowała w tym zakresie planu pracy. Zajmuje się zdecydowanie bardziej medialnymi sprawami jak rozliczanie poprzedniej ekipy rządowej z działań w obszarze ochrony zdrowia.

Kolejny raz pielęgniarki są lekceważone. Jakże dobitnie doświadczają, że gadanina, że dialog jest wartością samą w sobie polityczne zagrywki.

Zobacz więcej w sprawie w artykule pt. Pielęgniarki – spotkania w sprawie nowej siatki płac.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 53

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki upominają się o pieniądze z izb pielęgniarskich.